bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skUČEŇ. Vrah je za mrežami, mŕtvoly pribudajú

Prvotriedny severský triler pre milovníkov krimi, v ktorom sa opäť stretávame s drsným psychológom a expertom na sériových vrahov Sebastianom Bergmanom. Čitatelia ho poznajú z bestsellera Temné tajomstvá, kde odhalil vraha šestnásťročného Rogera, ktorému jeho kat brutálne vyrezal srdce.

ucenV románe Učeň Sebastian Bergman zistí, že má dospelú dcéru. Najprv sa zdá, že svojrázny, osamelý muž našiel zmysel svojho života potom, čo pri cunami prišiel o manželku Lily a dcéru Sabine. Ako Bergman zápasí s túžbou povedať dospelej dcére, že  je jej otcom, zistí, že vyšetrovatelia zo švédskeho národného oddelenia vrážd pracujú na sérii brutálnych vrážd žien. Bergmana napriek nevôli tímu prizvú na spoluprácu, pretože práve on pred rokmi odhalil sériového vraha Edwarda Hindeho. Hinde je v najprísnejšie stráženej švédskej base, ale šéf vyšetrovateľov Torkel verí, že majú dočinenia s jeho napodobňovateľom. Bergman je najväčším expertom na sériových vrahov, preto sa pridáva k tímu napriek otvorenej nevraživosti. Tá sa stáva druhoradou, keď zistí, že vraždy sú cielene namierené proti nemu. Všetky obete s ním majú niečo spoločné a jeho dcére hrozí  životné nebezpečenstvo. Kto sa ho snaží zastrašiť, keď Hinde je za mrežami? Kto ho chce pripraviť o dcéru, o ktorej nevedel?

Dvojica švédskych autorov Michael HjorthHans Rosenfeldt mala s prvým románom o Sebastianovi Bergmanovi DetFördolda (Temné tajomstvá, Ikar 2015) fantastický úspech vo Švédsku. Román Učeň je druhý zo série príbehov o Sebastianovi Bergmanovi. Vo Švédsku prvý raz vyšiel v roku 2011 pod názvom Lärjungen. Oba romány doteraz vydali vo vyše dvadsiatich krajinách. Preložil Otto Havrila.

Román UČEŇ vychádza na 472 stranách.

Maloobchodná cena 14,90  €.

www.severskekrimi.sk

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.