bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skTROJICA

Sú tri zachránené deti zvestovatelia apokalypsy?

Štyri letecké havárie za jeden deň. Prežili tri deti. Náboženský fanatik v nich vidí zvestovateľov apokalypsy. Čo ak má pravdu?

Celý svet šokuje správa, že v priebehu niekoľko hodín sa na štyroch svetadieloch zrútili štyri lietadlá. Vyšetrovatelia musia čo najrýchlejšie odhaliť príčinu nešťastí, aby predišli panike. Vylúčia teroristický útok aj nepriaznivé poveternostné podmienky. Zdá sa, že katastrofy nespája nič okrem troch detí, ktoré sa našli živé na miestach dopadu. Novinári ich pomenujú Trojica. Vynára sa množstvo otázok: Ako  je možné, že tieto deti prežili? Bol to cudzí zásah, alebo znamenie? Nejde v skutočnosti o troch zo štyroch jazdcov apokalypsy, a ak áno, kde je štvrté dieťa?

U detí sa prejavujú poruchy správania, pravdepodobne zapríčinené otrasným zážitkom a neutíchajúcim záujmom médií. Pozornosť verejnosti ešte väčšmi priťahuje fanatický kazateľ. Práve on je skalopevne presvedčený, že deti sú traja zo štyroch zvestovateľov apokalypsy. Jeho znepokojivé vyhlásenia priťahujú húfy záujemcov o vstup do sekty pripravujúcej sa na koniec sveta. Deti z Trojice sa musia skrývať, ale čoraz zvláštnejším správaním zasievajú semienko pochybností o zázračnom prežití aj do duše svojich opatrovateľov.

Autorka Sarah Lotzová píše scenáre a literatúru pre dospelých. S Louisom Greenbergom tvorí autorský pár viacerých hororových príbehov z mestského prostredia, ktoré vychádzajú pod pseudonymom SL Grey. Pod menom Lily Hernová vydáva s dcérou Savannah knihy pre dospievajúcu mládež.

Z anglického originálu The Three (Little, Brown and Company 2014) preložil Milan Kopecký.

TROJICA vychádza na 472 stranách. Maloobchodná cena 14,90 €.

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.