bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skTRETÍ HLAS

Raz ma niekto nájde. To viem určite

TRETÍ HLAS - nový vzrušujúci kriminálny román od Cilly a Rolfa Börjlindovcov.  Po úspešnom debute Skočný príliv prinášajú autori rovnako silné voľné pokračovanie. Ponorte sa do cynického sveta plného špinavých peňazí a morbídnych vrážd - to všetko v príbehu plnom napätia na najvyššej úrovni.

Marseille. V lesoparku za mestom nájdu rozštvrtenú ženu. Kedysi pracovala v cirkuse ako živý terč vrhača nožov. Jej smrť hlboko otrasie dobrým priateľom bývalého kriminálneho inšpektora Toma Stiltona. Spolu s ním odchádza do Francúzska, aby zistili, čo sa skrýva za touto brutálnou vraždou. Štokholm. Pracovníka Colnej správy nájdu obeseného vo vlastnom dome. Polícia však rýchlo zistí, že ide o fingovanú samovraždu. Prípad dáva do súvislosti so zmiznutím zhabanej zásielky drog, čo sa nachádzala v colnom sklade. Do vraždy úradníka Colnej správy je nečakane zatiahnutá Olivia Rönningová. Pustí sa do sledovania iných stôp než vyšetrovatelia. Motív vraždy ju privádza do kruhov, kde sa točia veľké peniaze získané z parazitovania na švédskom sociálnom systéme. Keď Tom a Olivia pochopia, že záhadné vraždy spolu súvisia, spoja sily, aby ich vyriešili.

Cilla a Rof Börjlindovci patria medzi najskúsenejších švédskych scenáristov. Z ich dielne pochádzajú aj televízne detektívne seriály Hroby a Vraždy, ktoré ocenili diváci aj kritika. Sú autormi scenárov k dvadsiatim šiestim filmom o Martinovi Beckovi. Detektívny román tejto autorskej dvojice Skočný príliv (Ikar 2013) už pred uvedením na trh vyvolal zaslúženú pozornosť a práva na jeho vydanie sa predali do viac ako dvadsiatich krajín. Tretí hlas je druhá kniha o svojráznej dvojici vyšetrovateľov Tomovi Stiltonovi a Olivii Rönningovej. 

Zo švédskeho originálu Den Tredje Rösten (Norstedts, Stockholm 2013) preložila Mária Bratová.

TRETÍ HLAS vychádza na 424 stranách. Maloobchodná cena 14,90 €.

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.