bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skTeta Poldi a sicilske levy

Chcela sa upiť na smrť, mafia jej v tom zabránila.

7. apríl 2016

Zoznámte sa s Poldi, svojráznou Bavorkou, ktorá sa v deň svojich šesťdesiatych narodenín odsťahuje na Sicíliu. Tam sa chce vo všetkej počestnosti a s pohľadom upretým na more upiť na smrť.  Poldi sa bez parochne a fľaše brandy nepohne a vždy je pripravená na dramatický výstup.  Po smrti manžela, s ktorým sa síce veľmi milovali, sa stala zatrpknutou ženou. Prispeli k tomu aj dva potraty, alkohol, nevera, jeho rozvod, choroba a nakoniec aj smrť. Napriek tomu sa naďalej veľa smeje, veľa miluje, pije, a ak jej niečo skríži plány, nedokáže to jednoducho nechať tak. Sicília je však komplikovaná, ani umrieť sa tam nedá. A tak Poldi berie osud do vlastných rúk.

Teta Poldi.jpgPoldi na Sicíliu vezme aj synovca, nádejného spisovateľa a beznádejného starého mládenca. Nepočíta však s početným a temperamentným príbuzenstvom svojho mŕtveho manžela. Sicílčania telom aj dušou sa rozhodli zasvätiť ju do dolce vita podľa svojho vlastného vzoru. Hneď je po odpočinku a plánoch na pokojné popíjanie s výhľadom na more.

Keď jedného dňa zmizne Valentino, chlapec, ktorý Poldi pomáha v domácnosti a záhrade, život sa jej zmení. Má v tom azda prsty mafia? Poldi sa podobne ako jej staršia anglická kolegyňa slečna Marplová  pustí do pátrania a čoskoro jej cestu skríži atraktívny komisár Montana. Fešákom v policajných uniformách Poldi jednoducho neodolá!

 Mario Giordano (1963) je syn talianskych prisťahovalcov, narodený už v Nemecku. Je autorom niekoľkých kníh pre deti a scenára k populárnym detektívnym seriálom Miesto činu, Schimanski či Volajte políciu 110.  Vo vydavateľstve Ikar vyšiel jeho úspešný román Apokalypsa (2013). Žije v Kolíne.

 Z nemeckého originálu Tante Poldi und die sizilianischen Lӧven preložila Svetlana Žuchová.

TETA POLDI A SICÍLSKE LEVY vychádza na 312 stranách. 

Maloobchodná cena 11,90  €.

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.