bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skTAK MI TREBA!

Vydatá Slovenka v náručí očarujúceho Egypťana

Tak mi trebaBratislava 8. júla  2013 Novinka z edície Príbehy z kabelky. Príbeh o tom, že  láska kvitne v každom veku a neubráni sa jej ani hlavná hrdinka románu zo súčasnosti. Vďaka dovolenke v Egypte opäť zažije pocit, ktorý ženy k spokojnému a šťastnému životu potrebujú: že sú milované, krásne a jedinečné.

Lea je ženou v domácnosti. Spolu s manželom a dvoma dcérami žijú pokojne, i keď skromne.Švagriná Irena ju jedného dňa zláka na dovolenku do Egypta a jej sa tak splní tajný sen – ocitnúť sa aspoň raz v živote na africkom kontinente. Netuší však, že táto nádherná krajina jej poriadne zamotá nitky života a v srdci narobí chaos. V letovisku spozná očarujúceho mladého barmana Hassana a vďaka nemu opäť zažije pocit, aký sa z jej stereotypného manželstva dávno vytratil – že je krásna a výnimočná. Ako sa Lea zachová? Dokáže potlačiť city k svojmu nápadníkovi? Je predsa vydatá žena, navyše matka...

 „Vždy som rada pozorovala dovolenkujúcich ľudí a v Egypte som si skutočne prišla na svoje. Poniektoré dámy - mladé či staršie, štíhle či až príliš plnoštíhle sa mi doslova pred očami menili na krásne, atraktívne aj sebavedomé ženy. Stačili k tomu sladké slová a podmanivé pohľady Arabov,“ povedala autorka knihy Silvia Koscelanská, pre ktorú sa práve odpozorované dovolenkové dobrodružstvá stali námetom pre jej najnovší román.

Silvia Koscelanská-Hajdučekovása narodila v Košiciach a rodnému mestu zostala verná. Vyštudovala stavebnú priemyslovku, no stále ju to ťahalo viac k peru ako k rysovacej doske. „Vždy som rada pozorovala ľudí, ich reakcie na rôzne životné situácie a vymýšľala som, akým smerom by sa ich osudy mohli uberať,“ odpovedá autorka na otázku, prečo začala písať, a dodáva: „Som obyčajná žena, ktorá sa rada smeje, má rôzne záľuby, ale neobchádza ma ani smútok a trápenie. Ak cítim, že vo mne všetko vrie, siahnem po klávesnici a píšem.“

Po úspešnom románovom debute Drsná neha (2011) jej vo vydavateľstve Ikar vyšiel aj druhý román Za tie prachy to stálo (2012).

TAK MI TREBA! vychádza v edícii Príbehy z kabelky na 288 stranách. Maloobchodná cena 7,90  €.

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.