bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Eknihy na Bux.skTajomný Coelhov maliar je Slovák

Jeden z najznámejších svetových spisovateľov Paulo Coelho usporiadal pri príležitosti dňa Svätého Jozefa svoju tradičnú party na oslavu života. Do Prahy pricestoval s dvomi želaniami. Nájsť tajomného maliara, ktorého stretol pred 34-mi rokmi v pražskej Zlatej uličke a obliecť Pražské Jezuliatko v kostole Panny Márie Víťaznej do kabátika, ktorý ručne vyrobila jeho svokra.

21. marec 2016

Coelho nechcel hovoriť o svojej tvorbe, jednoducho sa tešil zo života a z toho, že za ním opäť pricestovali priatelia z celého sveta. Druhé želanie sa mu splnilo v sobotu (19.3) ráno. Pražské Jezuliatko obliekli do kabátika od Coelhovej svokry. „Znamená to pre mňa veľmi veľa, pretože práve v Prahe som si pred 34-rokmi želal, aby som sa stal spisovateľom. Pražské Jezuliatko som poprosil o pomoc.“ Najväčšie želanie, aby stretol tajomného maliara, ktorý ho pred 34-mi rokmi inšpiroval, zostalo až do večera nesplnené.  Na úprimné prekvapenie Paula Coelha a všetkých prítomných hostí sa tajomný maliar objavil  na party. Za prísnych bezpečnostných opatrení sa konala na Pražskom hrade, v Lobkowicovom paláci. Maliarom je 62 ročný Ivan, pôvodom z Martina. „V Martine som sa narodil a do Prahy som sa presťahoval. Mama je Češka, otec Slovák. Paula som prišiel len pozdraviť, aby nebol smutný, že ma nenašiel.“  Coelho bol z osudového stretnutia úprimne dojatý. Maliar Ivan bol na oslave  jeho čestným hosťom, a keď sa prvý krát objali, Coelhovi vyhŕkli slzy. Prítomní sa najskôr pomodlili vo viacerých svetových jazykoch, pochutnali si na slávnostnej večeri a samotnú party otvoril spisovateľ piesňou All You Need Is Love.

PAULO COELHO sa narodil v auguste 1947 v Riu de Janeiro. V roku 1987 sa pod vplyvom zvláštneho stretnutia vybral na púť do Santiaga de Compostela a o rok neskôr napísal knihu Pútnik z Compostely. Krátko nato vydal román Alchymista. V roku 2009 bol zaň zapísaný do Guinesovej knihy rekordov za najviac prekladov jednej knihy. Momentálne žije v Ženeve.

coelho

coelho a maliar

 

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Komentáre

(22. marca 2016 v 13:26)
Toto musel byť neskutočný zážitok pre zúčastnených.Paolo Coelho má výnimočný dar slova,jeho myšlienky sú krásne a hlboké...