bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Eknihy na Bux.skSvet a ľudstvo tam vonku možno predsa len nezaniklo

Píše sa rok 2035. Minulosť bola svetlá a budúcnosť je temná. Jadrová vojna zničila civilizáciu na Zemi v podobe, ako ju poznáme dnes.

26. apríl 2016

Prežilo iba niekoľko desiatok tisíc ľudí, ktorí sa utiahli do moskovského metra, aby sa zachránili pred rádioaktívnym žiarením na povrchu. Postapokalyptický triler Metro 2035 je voľným pokračovaním bestsellerov Metro 2033 (Ikar 2010) a Metro 2034 (Ikar 2011), v ktorom sa zavŕšia osudy hrdinov tejto kultovej trilógie. Jej autor, uznávaný ruský spisovateľ, rozhlasový a televízny moderátor, novinár a bývalý vojnový korešpondent v Izraeli a Abcházsku Dmitry Glukhovsky navštívi Bratislavu. Srdečne vás pozývame na besedu spojenú s autogramiádou do kníhkupectva Martinus na Obchodnej ulici v Bratislave. 10. mája 2016 o 18.00 hod.

Metro 2035.jpg Napriek vyhubeniu podstatnej časti ľudstva sa obyvatelia metra nedokázali zjednotiť a okrem túžby prežiť si priniesli aj bremeno zastaraných ideológií. Podzemný svet sa tak podľa vzoru bývalej civilizácie rozdelil na akési novodobé štáty. Ekonomickým centrom metra je Hanza, známa svojím obchodníckym duchom. Intelektuáli si našli miesto v Polise. Nechýbajú ani komunisti zjednotení v Červenej linke a fašisti zoskupení v Ríši. Odveké nepriateľstvo dvoch hlavných ideológií privedie metro na pokraj občianskej vojny a ľudstvu hrozí zánik. Sú naozaj jediní, kto prežil apokalypsu? Mladý záchranca metra Arťom sa nemôže zmieriť s faktom, že nikde inde na svete už nežijú ľudia. Pokračuje vo výpravách na povrch a pokúša sa zachytiť signál z akéhokoľvek kúta zemegule. Pomaly stráca nádej, keď do jeho neúspešného hľadania zasiahne náhoda. Od starého spisovateľa Homéra sa dozvie o cudzincoch, ktorí vraj z povrchu prišli do metra. Arťomovi viac netreba a vydáva sa na cestu naprieč metrom, aby zistil, či sú správy o prišelcoch zvonku pravdivé. Počas putovania odhalí sprisahanie, ktoré otrasie základmi jeho presvedčenia, a zistí, že aj svet metra má svoje sivé eminencie manipulujúce životmi bežných ľudí.

                                                                            

gluhovskiy4.jpg

Dmitry Glukhovsky (Dmitrij Alexejevič Gluchovskij, 1979) debutoval v roku 2005 románom Metro 2033. V Rusku sa kniha stala bestsellerom a vznikla podľa nej populárna počítačová hra. Roku 2007 román získal cenu za najlepší debut na európskom stretnutí autorov sci-fi EuroCon. V tom istom roku autor vydal druhú knihu Sumerki (Súmrak), ktorú sám označuje ako mystifikáciu prezlečenú za triler. Napísal aj poviedky Noč (Noc), Raskazy o životnych (Príbehy o zvieratách) a divadelnú hru Infinita Tristessa. V roku 2015 vyšiel vo vydavateľstve Ikar jeho sci-fi román Budúcnosť, ktorý zaujal státisíce čitateľov hneď po jeho sprístupnení na sociálnej sieti.

METRO 2035 vychádza na 416 stranách. 

Maloobchodná cena 14,90  €.

 

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.