bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skSTRIEBORNÝ ZÁLIV

aaaaParketou britskej spisovateľky Jojo Moyesovej, autorky bestsellera Predtým ako som ťa poznala, sú predovšetkým romantické príbehy, ktoré sa však vyhýbajú tradičnému žánrovému klišé a schémam typickým pre telenovely. Za príbehmi tejto spisovateľky sa schováva vážnejší podtext. Platí to aj o jej  najnovšom diele – Strieborný záliv.

Lizu McCullenovú stále máta minulosť, no nepoškvrnené pláže a súdržní obyvatelia austrálskeho prímorského mestečka jej aspoň ponúkajú slobodu a bezpečie, po ktorých toľko túži – ak nie kvôli sebe, tak aspoň kvôli svojej malej dcére Hannah. Ale potom sa v spustnutom hoteli jej tety, legendárnej lovkyne žralokov, ubytuje Mike Dormer a zo Strieborného zálivu sa pokoj razom vytratí. Uhladený Angličan v drahom obleku plánuje vybudovať v známom útočisku veľrýb prvotriedne turistické letovisko, čím by ohrozil všetko, čo Liza tak veľmi chráni – rodinný podnik a záliv, ale aj záväzok, že sa už nikdy  nezamiluje do muža, ktorý si to nezaslúži.

 Jojo Moyesová(1969) je autorkou desiatich románov. Jej knihy vychádzajú v 35 krajinách po celom svete a každý nový titul sa pravidelne umiestňuje na popredných miestach európskych a amerických rebríčkov bestsellerov.  Je jednou z mála autoriek, ktoré dva razy získali za svoje knihy ocenenie Romantický román roka. V Ikare od autorky vyšlo: Posledný list od milenca (2013), Predtým ako som ťa poznala (2014), Dievča, ktoré si tu zanechal (2014).

Z anglického originálu Silver Bay (Hodder & Stoughton, Londýn 2013) preložila Tamara  Chovanová.

STRIEBORNÝ ZÁLIV vychádza na 304 stranách. Maloobchodná cena 12,90 €. 

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.