bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe iBux.skSTRIEBORNÝ ZÁLIV

aaaaParketou britskej spisovateľky Jojo Moyesovej, autorky bestsellera Predtým ako som ťa poznala, sú predovšetkým romantické príbehy, ktoré sa však vyhýbajú tradičnému žánrovému klišé a schémam typickým pre telenovely. Za príbehmi tejto spisovateľky sa schováva vážnejší podtext. Platí to aj o jej  najnovšom diele – Strieborný záliv.

Lizu McCullenovú stále máta minulosť, no nepoškvrnené pláže a súdržní obyvatelia austrálskeho prímorského mestečka jej aspoň ponúkajú slobodu a bezpečie, po ktorých toľko túži – ak nie kvôli sebe, tak aspoň kvôli svojej malej dcére Hannah. Ale potom sa v spustnutom hoteli jej tety, legendárnej lovkyne žralokov, ubytuje Mike Dormer a zo Strieborného zálivu sa pokoj razom vytratí. Uhladený Angličan v drahom obleku plánuje vybudovať v známom útočisku veľrýb prvotriedne turistické letovisko, čím by ohrozil všetko, čo Liza tak veľmi chráni – rodinný podnik a záliv, ale aj záväzok, že sa už nikdy  nezamiluje do muža, ktorý si to nezaslúži.

 Jojo Moyesová(1969) je autorkou desiatich románov. Jej knihy vychádzajú v 35 krajinách po celom svete a každý nový titul sa pravidelne umiestňuje na popredných miestach európskych a amerických rebríčkov bestsellerov.  Je jednou z mála autoriek, ktoré dva razy získali za svoje knihy ocenenie Romantický román roka. V Ikare od autorky vyšlo: Posledný list od milenca (2013), Predtým ako som ťa poznala (2014), Dievča, ktoré si tu zanechal (2014).

Z anglického originálu Silver Bay (Hodder & Stoughton, Londýn 2013) preložila Tamara  Chovanová.

STRIEBORNÝ ZÁLIV vychádza na 304 stranách. Maloobchodná cena 12,90 €. 

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.