bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skSLZA

Nový román pre mladých dospelých

Slovenským čitateľom ho odporúča speváčka Mária Čírová: „Slza je úžasný príbeh plný mágie a veľkej lásky. Som presvedčená, že sa sa vám bude páčiť.“  Podobne ako sa to stalo  hlavnej hrdinke príbehu,  Mária Čírová želá čitateľom, aby v živote našli to, čo ich robí šťastnými.

Román napísala autorka bestsellerovej série Padlí anjeli.  Jej fantáziu prebudil príbeh tajomnej Atlantídy a jej vlastné slzy.

Sedemnásťročná Eureka má za sebou krutú skúsenosť. Auto, ktorým sa spolu s mamou viezla po Sedemmíľovom moste na letisko v Miami, zmietne obrovská vlna do mora. Mama zahynie, Eureka sa vracia do života s ranami na duši i na tele. Nedarí sa jej včleniť do otcovej novej rodiny, po pokuse o samovraždu odmieta pomoc psychologičky, zanevrie aj na cezpoľný beh, ktorý predtým mala veľmi rada. Zo smútku ju vytrhne stretnutie s Anderom, tajomným chlapcom, ktorý sa objavuje v tých najnečakanejších chvíľach. A keď si Eureka prevezme dedičstvo po mame – medailón s lapisom lazuli, hromový kameň a knihu napísanú nezrozumiteľným jazykom – začnú sa okolo nej diať čudné veci. Čoraz väčšmi sa presviedča, že matkina smrť nebola náhodná. Ale čo znamená varovanie, že nikdy nesmie vyroniť jedinú slzu?

Lauren Kateová (1981) je americká autorka fantazijných kníh pre mládež. Sľubne sa rozvíjajúcu kariéru vo vydavateľstve vymenila za spisovateľské semináre. Absolvovala kurz tvorivého písania zameraný na Bibliu. Tu našla inšpiráciu na napísanie série kníh o padlých anjeloch, ktorá vyšla vo vydavateľstve Ikar – Pád (2010), Súženie (2011), Vášeň (2012) a Vykúpenie a novela Zamilovaní anjeli (2013). Knihy Lauren Kateovej preložili do viac ako tridsiatich jazykov.

Pozrite si video s  Máriou  Čírovou, v ktorom rozpráva o svojich dojmoch z knihy: https://www.youtube.com/watch?v=XXd1SwL0bKU

Z anglického originálu Teardrop (Doubleday, am imprint of Random House Children’s Publishers UK, 2013) preložila Oľga Kralovičová.

SLZA vychádza pod vydavateľskou značkou YOLi na 384 stranách. Maloobchodná cena 13,90 €.

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.