bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skSLOVENSKÉ INFERNO – PEKLO UŽ O MESIAC

22. august je dátum, kedy sa v kníhkupectvách objaví slovenské vydanie najočakávanejšej knihy tohto roku, mysteriózny triler inšpirovaný jedným z najtajomnejších literárnych diel v histórii, Peklom Danta Alighieriho.

Inferno -PekloBratislava 23. júla 2013 – Podľa ľudí, ktorí pracujú v knižnom biznise, nemá žiadny tohtoročný román väčšie šance na úspech než INFERNO - PEKLO, štvrtá kniha Dana Browna s profesorom Robertom Langdonom.  INFERNO - PEKLO je zároveň považované za dosiaľ najnapínavejší román Dana Browna. Dan Brown aj v tejto knihe stavil na konšpiračného ducha. Aj v INFERNE - PEKLE rozvíja úvahy o tom, že oficiálna verzia výkladu dejín je falošná a niekto pred nami ukrýva omnoho závažnejšie pravdy.

Hľadaj a nájdeš! Čas sa kráti. Tieto slová znejú v hlave známemu harvardskému vedcovi ikonografovi Robertovi Langdonovi, keď sa zranený prebudí na nemocničnej posteli. Netuší, kde je a ako sa tam dostal. Nevie vysvetliť ani to, odkiaľ sa v jeho veciach vzal podivný predmet. Čo má hľadať? Komu alebo čomu sa kráti čas?

V ohrození života spolu s mladou lekárkou Siennou Brooksovou unikajú po uliciach Florencie, nádherného starobylého mesta, rodiska vynikajúceho básnika Danteho Alighieriho.  Pred neznámymi prenasledovateľmi ich zachráni iba to, že Langdon toto skvostné mesto  a jeho spletité uličky dobre pozná. Postupne sa mu vracia aj pamäť: pomocou veršov z Danteho temnej epickej básne Peklo musia dešifrovať mystické kódy a symboly  ukryté v slávnych dielach renesancie – v sochách, obrazoch, budovách. Chcú tak vyriešiť záhadu a zabrániť katastrofe hroziacej ľudstvu. O výsledky pátrania sa však zaujímajú aj iní a tí sa nezastavia pred ničím...

Produkčná spoločnosť Sony Pictures  už teraz intenzívne pracuje na filmovej podobe INFERNA, ktorá by mala do kín prísť v decembri roku 2015. Za predstaviteľa ústredného hrdinu sa opäť prisľúbil Tom Hanks.

Vo vydavateľstve Ikar roku 2013 vyšli tieto Brownove tituly: Da Vinciho kód, Anjeli a démoni, Bod zlomu.

Dan Brown (1964) študoval na Amherst College a Phillips Exeter Academy, kde istý čas aj vyučoval angličtinu. Je autorom piatich svetových bestsellerov, ktoré vyšli v rekordnom počte 200 miliónov výtlačkov vo vyše  päťdesiatich jazykoch. Časopis Time Magazine ho zaradil medzi 100 najvplyvnejších ľudí sveta. S manželkou žije v Novom Anglicku v USA.

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.