bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skSkvelý autor britských kriminálnych románov M. W. Craven prichádza s novinkou Kurátor.

Po prípadoch, ktoré vyšetrovali v trileroch Bábkové divadlo a Čierne leto sa detektívi z Národnej kriminálnej agentúry Washington Poe a Tilly Bradshawová pustia do komplikovaného odhaľovania brutálnych vrážd. Kto sa skrýva pod prezývkou Kurátor?

Výnimočného autora kriminálnych príbehov odohrávajúcich sa v anglickej Cumbrii M. W. Cravena mnohí milovníci britského krimi už poznajú z kníh Bábkové divadlo a Čierne leto. Craven je majstrom komplikovanej a prekvapivej zápletky. Dokáže vystavať fascinujúci a zamotaný príbeh, ktorý čitatelia doslova hltajú slovo za slovom. Zvlášť sympatickí sú dvaja vyšetrovatelia, trochu zvláštny a staromódny Washington Poe a geniálna analytička a IT špecialistka Tilly Bradshawová. V prípade Kurátor stoja zoči voči brutálnemu sériovému  vrahovi, ktorý necháva zvyšky tiel na rôznych častiach Cumbrie spolu so záhadným odkazom.

 

S IKAROM na stope!

Pri príležitosti vydania knihy Kurátor sme pripravili pre milovníkov krimi veľké knižné pátranie. Po celom Slovensku sme schovali knihy Kurátor. Na našich sociálnych sieťach  Instagrame a Facebooku budeme pravidelne informovať o lokalite kníh. Každý, kto knihu nájde si ju môže nechať a ak nám pošle aj fotografiu má možnosť získať ďalšie knihy. Začíname už dnes 19. 9. 2022!

 

O knihe:

Ak si myslíte, že ste to rozlúskli, ste presne tam, kde vás chce mať. Sú Vianoce a sériový vrah zanechá v rôznych častiach Cumbrie vystavené časti tiel. Na každom mieste činu sa nájde zvláštny odkaz: #BSC6. Washington Poe z Národnej kriminálnej agentúry a Tilly Bradshawová čelia prípadu, ktorý nedáva zmysel. Prečo dostali niektoré obete anestéziu, zatiaľ čo iné zomierali v mučivých bolestiach? Prečo ich jediný podozrivý popiera to, čo mu môžu nezvratne dokázať, ale priznáva sa k veciam, o ktorých ani nevedeli? A prečo si všetky obete vzali pred tromi rokmi v tom istom čase v práci dvojtýždňové voľno? Keď sa s Poom spojí agentka FBI, ktorá sa dostala do nepriazne svojich šéfov, prípad naberie ešte temnejší spád. Agentka si totiž nemyslí, že Poe hľadá sériového vraha. Vraždy má podľa nej na svedomí niekto oveľa, oveľa horší. Muž, ktorý si hovorí Kurátor.

Z anglického originálu Kurátor (Contable, London 2020) preložila Zdenka Buntová.

 

Viac sa o knihe dozviete tu: https://www.bux.sk/knihy/613119-kurator.html

Audio ukážku číta Lucia Vráblicová: https://soundcloud.com/buxsk/citanie-z-knihy-kurator-mwcraven

 

Ukážka z knihy:
Zachytil Barbarin pohľad a žmurkol na ňu. Nezareagovala ani sa neusmiala. Len sa mu uprene zadívala do očí a vybrala z vianočnej taštičky (aj tú zrecykloval z minulého roka) zabalenú škatuľu.
Zháčil sa, na tej škatuli mu niečo nesedelo. Zabalená bola v hrubom papieri s čiernobielymi obrázkami, jeho papier bol lacný a gýčovo pestrofarebný.
Barbara obal roztrhla bez toho, aby naň pozrela. Hrnček bol v polystyrénovej škatuli. Craig pre väčší dramatický efekt zlepil obidve časti škatule páskou, a keď ju Barbara rozrezala nožnicami, Craig nechápavo vytreštil oči. Tento hrnček nebol od neho, v živote ho nevidel. Naboku zbadal nápis, nebola to však žiadosť o ruku. Obrovskými čiernymi písmenami tam stálo:
#BSC6
Barbara, ktorá nemohla tušiť, že nedopatrením otvorila nesprávny balíček, do šálky ani nepozrela. Obrátila ju hore dnom a prepichla Craiga pohľadom.
„Kurevník zasraný,“ precedila cez zuby.
Craig sa neobhajoval. Nezmohol sa na slovo, len nemo vytreštil oči na to, čo vypadlo na dlážku. Nebol to snubný prsteň.
Zhrozene uskočil a zalapal po dychu.
Medzi nohami pocítil známe obávané teplo.
Strhol sa hurhaj a jačanie.

O autorovi: M. W. Craven sa narodil v Carlisle, ale vyrástol v Newcastli, kde ako šestnásťročný narukoval do armády. Nasledujúcich desať rokov cestoval po svete a v roku 1995 armádu opustil, aby vyštudoval sociálnu prácu so špecializáciou na kriminológiu a zneužívanie psychotropných látok. Po tridsaťjeden rokoch sa vrátil do Cumbrie, zamestnal sa ako probačný pracovník vo Whitehavene a postupne sa vypracoval na riaditeľa odboru. Po šestnástich rokoch sa rozhodol pre zmenu a stal sa spisovateľom na plný úväzok. Dnes ho k skúmaniu myšlienok zločincov vedú celkom iné dôvody. M. W. Craven je ženatý a s manželkou Joanne býva v Carlisle.

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.