bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skSempre - Navždy

Sloboda. Koľko toho ešte bude musieť obetovať?!

ddddRomán o dvoch sedemnásťročných.Príbeh o obetovaní, smrti, láske a slobode. Vydavateľská značka YOLi prináša knihu, ktorú čitatelia tejto vekovej kategórie hodnotia veľmi vysoko. Na internetových portáloch píšu, že je úplne iná, ako knihy, ktoré dovtedy čítali. Hlavní hrdinovia  veľmi túžia oslobodiť sa od nebezpečného sveta, kde vládnu moc a peniaze, lenže reťaz udalostí, ktoré sa dali do pohybu ešte pred ich narodením, ohrozuje ich plány aj samotnú existenciu.

Sedemnásťročná Haven Antonelliová nikdy nepoznala slobodu. Odmalička vyrastala ako novodobá otrokyňa v izolácii uprostred púšte, kde spolu s matkou tvrdo pracovala a znášala neľudské zaobchádzanie. Obe sa stali obeťami obchodovania s ľuďmi organizovanom rozsiahlou mafiánskou sieťou. Jedného dňa sa tu objaví doktor Vincent DeMarco a dievča dostáva šancu: opustí matku a odíde s ním, alebo zomrie.

Haven sa tak nedobrovoľne ocitne v severokarolínskom mestečku Durante v doktorovom dome a zoznámi sa s jeho dvomi synmi Dominickom a Carminom. Tí nikdy nepoznali núdzu a nič im nechýba – azda okrem matky, ktorá záhadne umrela. Havenin rovesník Carmine je na rozdiel od staršieho brata výbušný nezvládnuteľný mladý muž, ktorému nič nie je sväté a za nič nenesie zodpovednosť. Rodiaca sa láska k Haven to všetko zmení.
Haven a Carmine časom musia prehodnotiť všetko, čomu dovtedy verili. Čím hlbšie sa zapletajú do pavučiny lží a tajomstiev, tým viac zisťujú, že napriek zdanlivým rozdielom sú si veľmi podobní. V tomto svete sú zrada a vraždy všednou súčasťou života, nič tu nie je zadarmo a slovo navždy – sempre dostáva trpkú príchuť.

 J. M. Darhowerová žije s rodinou v malom mestečku v Severnej Karolíne, kde sa venuje písaniu básní, poviedok a románov. Popritom sa zaujíma o politiku a je vášnivou zástankyňou ľudských práv. Okrem dvojdielnej série Sempre napísala romány Extinguish (Zahasiť plamene) a Monster in His Eyes (Netvor v jeho očiach). Pre jej diela sú charakteristické romantické motívy.

Z anglického originálu Sempre (Gallery Books, A Division of Simon & Schuster, Inc., New York 2013) preložil Michal Jedinák.

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.