bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skREŤAZEC SKAZY

Osud ľudstva je dávno spečatený

Reťazec skazy - medzinárodne úspešný triler, ktorý sa stal senzáciou už pred svojím vydaním. Kniha sa prekladá do dvadsiatich piatich jazykov a filmové práva už kúpila spoločnosť Warner Bros.

Do štokholmskej nemocnice privezú po pokuse o samovraždu päťdesiatpäťročného kryptológa Williama Sandberga. O pár hodín ho z nemocničného lôžka unesú neznámi muži, členovia tajnej organizácie. Vedec sa preberie až na zámku kdesi v Európe. Podľa záhadného spolku je totiž osud ľudstva vpísaný do nášho genetického kódu a William ho má rozlúštiť.

Novinárka Christina odmieta akceptovať zmiznutie svojho exmanžela. Švédska polícia neverí, že ide o viac než len bežný únos osoby. Christina preto rozbehne pátranie na vlastnú päsť. Postupne sa dostáva bližšie k pravde – a zároveň k hrôzostrašnému zisteniu. William tuší, čo má organizácia za lubom, no ukáže sa, že pravda je oveľa hrozivejšia. So svojou spoluzajatkyňou, sumerologičkou Janine, sa horúčkovito usiluje vyriešiť záhadnú správu. Čas však hrá proti nim.

Fredrik T. Olsson je scenárista, režisér, komik a herec. Už v detstve písal, hral, kreslil komiksy. Od roku 1995 pracuje ako filmový a televízny scenárista. Nevyhýba sa ani komediálnym žánrom, ani trilerom. Autorsky sa podieľa na programoch rôznych švédskych produkcií a  účinkuje aj ako sólový komik. Na svojej webovej stránke sa oprávnene označuje za „chlapa, ktorý veľa rozpráva“.

Zo švédskeho originálu Slutet på kedjan (Wahlström & Widstrand, Stockholm) preložila Jana Obertová.

REŤAZEC SKAZY vychádza na 536 stranách. Maloobchodná cena 14,90 €.

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.