bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skReady Player One – Hra sa začína

Hranica medzi virtuálnym a reálnym svetom môže byť tenká. A potom ide o život.

7. jún 2016

V roku 2044 je svet veľmi nehostinné miesto. Minula sa ropa, klíma je zničená, rozšíril sa hladomor, chudoba a choroby. Stredoškolák Wade Watts, tak ako väčšina ľudstva, uniká pred bezútešnou realitou do virtuálnej utópie zvanej OASIS. Tam môže byť, kým len chce. Existujú tu tisíce planét, na ktorých sa dá žiť, hrať, ale aj zamilovať.

Ready player one.jpgWade je posadnutý hľadaním zlatého vajca, rovnako ako ostatní. Každý chce nájsť špeciálny bonus, ukrytý v tejto alternatívnej realite. Tvorca OASIS-u James Halliday totiž zomrel bez potomkov a rozhodol sa, že svoje rozprávkové bohatstvo spolu s OASIS-om daruje človeku, ktorý rozlúšti hádanky a splní úlohy roztrúsené v jeho výtvore.

Milióny ľudí sa celé roky márne pokúšajú rozpliesť hustú sieť odkazov na popkultúru z konca dvadsiateho storočia. Wade však  jedného dňa natrafí na kľúč k rozlúšteniu prvej hádanky. Odrazu stojí proti tisíckam súperov v zúfalých pretekoch o uchmatnutie hlavnej ceny. Nejde tu len o lákavú výhru, ale najmä o desivý dosah pretekov na skutočný svet, ktorý sa od základov zmení.

Ernest Cline je posadnutý popkultúrou. Čerpal z nej aj pri písaní scenára k filmu Fanboys (Fanúšikovia), prekvapivého kultového hitu z roku 2009. Jeho prvý román Ready Player One – Hra sa začína sa objavil na nejednom zozname najlepších kníh, získal viacero významných literárnych ocenení a spoločnosť Warner Bros. podľa neho pripravuje film v réžii Stevena Spielberga.

Ready Player One – Hra sa začína vychádza na 400 stranách.  Maloobchodná cena 14,90  €.

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Komentáre

(9. októbra 2017 v 13:54)
1