bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skPredtým ako som ťa poznala

Do jeho života vtrhla ako farebná búrka

Predtým ako som ťa poznalaV Bratislave 24. júna 2013 - Bola presvedčená, že jej je súdené žiť v malom meste s malými ambíciami. Nosila nemožné šaty, obhrýzala si nechty, bola smiešne priehľadná a vlastné emócie ju doslova valcovali. Do jeho života vtrhla ako farebná búrka. Daroval jej šesť mesiacov, ani o deň viac. Potom sa rozhodol zomrieť. Život na vozíčku nenávidel viac než ju dokázal milovať.

Lou Clarková mala dvadsaťšesť rokov, keď sa stala opatrovateľkou Willa Traynora, charizmatického, mladého muža. Kedysi dravý obchodník zbožňoval svoju prácu, vášnivé cestovanie a obklopoval sa krásnymi ženami. Vedel oceniť kvalitné víno, počúval vážnu hudbu a nenávidel americké komédie. Jeho vysnívaný život však zmenila dopravná nehoda, a odvtedy sa bez pomoci iných nedokáže ani napiť z pohára. Z  dobrodruha sa stal invalid, ktorý sa uzavrel do vlastného sveta, a jeho myseľ čoraz nástojčivejšie nahlodávajú myšlienky na smrť.  Pri Willovi sa vystriedalo niekoľko asistentiek a žiadna nevydržala dlhšie ako pár dní, kým neprišla Lou. Tá mu vtrhne do života ako farebná búrka. A ani jeden z nich nevie, že jeden druhého navzájom navždy zmenia.

Román Predtým ako som ťa poznala sa vás hlboko dotkne. Ak budete v rukách držať túto knihu, skúste ju čítať srdcom. Toto je jej jediný odkaz.

Jojo Moyesová, narodená v Londýne v roku 1969, britská spisovateľka, vyštudovala novinárstvo na londýnskej  univerzite Royal Holloway. Po skončení štúdia desať rokov pôsobila v novinách The Independent. V roku 2001 sa zostala na voľnej nohe a naplno sa venuje spisovateľskej tvorbe. Je to jedna z mála autoriek, ktoré dva razy získali za svoje knihy ocenenie Romantický román roka. Jej diela sú preložené do jedenástich jazykov. Vo vydavateľstve Ikar od autorky vyšiel román Posledný list od milenca (2013). Z anglického originálu Me Before You  (Penguin Group, Ltd, Londýn 2012) preložila Tamara  Chovanová.

 Román Predtým ako som ťa poznala vychádza  v  edícii Svetový bestseller na 344 stranách. Maloobchodná cena 13,90 €.

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Komentáre

(18. septembra 2013 v 12:29)
Táto kniha je neskutočná. Keď som si ju kupovala, predavačka mi hovorí - kniha si vás nájde - a našla, možno že som prežívala práve niečo, čo som nedokázala pochopiť... Je to knižka, ktorú väčšina neodložíte. Keď ju dočítate - okrem toho že si poplačete aj po týždni - poviete si ako je dobre byť zdravým, ako je dobre chodiť po vlastných nohách, ísť si kam chcem, kedy chcem a s kým chcem, ako je dobre vážiť si čo mám... Po tejto knihe je veľmi ťažké siahnuť aspoň na chvíľu po akejkoľvek inej knihe - všetky sa Vám budú zdať minimálne slabé...