bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skPrečo ničíme to, čo najviac milujeme?

Dnes už klasický román Paula Coelha Valkýry (prvý raz vyšiel v roku 1992) je autobiografický a zároveň širšie platný príbeh o dvoch povahovo odlišných partneroch. Manželia cestujú do vyprahnutej a vraj pustej Mohavskej púšte v Spojených štátoch amerických. Štyridsať dní sa budú zaoberať svojimi najvnútornejšími otázkami a konfliktami.

„Udalosti opísané v tejto knihe sa odohrali medzi 5. septembrom a 17. októbrom 1988. Poradie niektorých úsekov cesty je pozmenené a v dvoch prípadoch som siahol po fikcii len preto, aby čitateľ lepšie porozumel záležitostiam, ktorým sa venujem, no všetky podstatné skutočnosti sú pravdivé,“ napísal v predslove knihy Paulo Coelho.

valkyryHlavnou postavou je muž, ktorý chce zmeniť vlastný život a ísť za svojím snom: vydá sa do Mohavskej púšte, hľadá svojho strážneho anjela, chce dosiahnuť hlboké poznanie seba a okolitého sveta, otvoriť sa intuícii. Vie, že púšť nie je taká vyprahnutá a bezútešná, ako vyzerá. Skrýva sa v nej príležitosť na nové, objavné stretnutia. Ďaleko od svetského chaosu tu žije mladý majster tradície, známy z  Denníka Mága, a skupina bojových valkýr, brázdiacich púšť na koňoch. Všetci spoločne pomôžu Paulovi dosiahnuť cieľ. Paula na jeho púti sprevádza družka Chris. Ich putovanie je zároveň duchovné i skutočné, plné nezvyčajných udalostí, a nakoniec im ukáže cestu k pravej láske a k pravému poznaniu: ak milujeme, svet sa zmení...

PAULO COELHO je autorom mnohých medzinárodných bestsellerov vrátane Alchymistu, Jedenástich minút a Pútnika z Compostely. V 170 krajinách sa predalo 135 miliónov výtlačkov autorových diel, ktoré boli preložené do 72 jazykov. V roku 2007 mu bol udelený titul Posol mieru Spojených národov a získal veľa prestížnych ocenení a uznaní. V roku 2002 sa stal členom Brazílskej literárnej akadémie. Momentálne žije v Riu de Janeiro v Brazílii.

Z portugalského originálu As Valkírias preložila Jana Benková Marcelliová.

www.paulocoelhoblog.com

Román VALKÝRY vychádza na 216 stranách. Maloobchodná cena 10,90  €.

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.