bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skPäť životov, päť tínedžerov a jeden emóciami nabitý príbeh. YA príbeh Nelám mi srdce

Kristína Ježovičová prichádza s ďalším emotívnym príbehom pre násťročných. Po knihách Nevyslovené a Vydrž to so mnou jej vyšla novinka Nelám mi srdce. V životoch piatich protagonistov sa nájdu aj dospelí. Každý z nás predsa len zažil prvú lásku, a tá má mnoho podôb. Prežiť ju môžete aj vďaka postavám tejto výnimočnej knihy.

Akých hrdinov môžete spoznať v Nelám mi srdce?

Slušná a nevinná Andrejka je uväznená vo svete povinností a tajomstiev. Rodičia na ňu nemajú čas a mladší brat, o ktorého sa musí starať, ju strápňuje. Navyše frajer Boris očividne niečo skrýva a nemá pre ňu ani jediný bozk. Zmeniť to môže azda rocker Thomas. Len keby sa v ňom Andrejka vyznala a keby nekomolil nielen slová, ale aj jej city.

Sofia je kráska, ktorá sa nedobrovoľne poddáva matke. Tá ako niekdajšia vicemiss túži len po dcérinom úspechu. Jej život sa krúti okolo počtu lajkov, falošných úsmevov a nepravých priateľstiev. Dá sa povedať, že to dievča je továreň na problémy, tak prečo si nevyrobiť ešte jeden?

Okoreniť by to mohla aféra s outsiderom Marošom, ktorý ako syn večne nervózneho otca pozná hnev, poníženie a neváha ich rozdávať ďalej.

Aby toho nebolo málo, duševne zničená Nora sa zaľúbi do ešte zničenejšieho Frederika. Zdá sa, že v spleti toľkých osudov si hrdinovia zaslúžia niečo dobré. Zaslúžia si šťastie. Len či sa to napokon neskončí zlomeným srdcom.

Nelám mi srdce je neobyčajná kniha, ktorá vás presvedčí, že svet síce nie je dokonalé miesto, ale aj tak sa v ňom oplatí žiť.

„Vy sa poznáte?“ spýta sa Soňa.

Vystrašene na ňu pozriem, akoby ma prichytila pri čine. Ten zbohatlík, ktorý oslavoval osemnáste narodeniny, si zavolal na sobotnú párty, na ktorej som sa strápnila, rockovú kapelu. Strašne snobské gesto. Thomasovi som padla do oka už na oslave. Samozrejme, zasa len kvôli tomu, že ho fascinovala moja nevinnosť. Ten svet je hrozne malý. Dúfala som, že ho už nikdy neuvidím.

Kto je Kristína Ježovičová?

Kristína Ježovičová debutovala v roku 2014 historickou romancou Uväznená v čase. Pod značkou CooBoo jej vyšli dva silné romány Nevyslovené a Vydrž to so mnou, po ktorých by mali siahnuť nielen tínedžeri. Väčšinu dňa trávi pri klávesnici. Vo zvyšnom čase sa venuje svojim dvom dcéram a fenke Lole, a aj manželovi, jedinému chlapovi pod strechou.

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.