bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Eknihy na Bux.skNový Harry Potter bude temnejší a nebezpečnejší!

Mánia pokračuje, hystéria stúpa. Aj tak by sa dala nazvať situácia, ktorú okolo seba rozpútala J. K. Rowlingová a jej nový, pripravovaný počin o Harrym Potterovi. Informáciu o pripravovanej novinke oznámilo britské vydavateľstvo Scholastic.  Ikar v súčasnosti  rokuje s majiteľmi práv o vydaní slovenského prekladu.

Tlačová správa
15. február 2016

harry potterHarry Potter and the Cursed Child (Harry Potter a prekliate dieťa) nebude klasickou knihou. Ide o prepis scenára rovnomennej divadelnej hry, ktorá bude mať symbolicky premiéru 30. júla 2016 v londýnskom West Ende. Predaj knihy sa začne presne o polnoci z 30. na 31. júla.

Práve v tento deň J. K. Rowlingová oslavuje svoje narodeniny a tiež naň pripadá výročie prvej návštevy Hagrida, ktorý Harrymu doniesol narodeninovú tortu a list. Vtedy sa  navždy zmenil Harryho život. Séria o Harrym Potterovi je celosvetovým literárnym fenoménom a doteraz sa predalo vyše 450 miliónov výtlačkov. Filmové spracovanie eposu o Harrym tiež nezaostáva za dych vyrážajúcimi číslami, pretože zarobilo takmer 6,5 miliardy eur.

J. K. Rowlingová na udalosti z poslednej knihy nadviazala po devätnástich rokoch. Harryho Pottera spoznáme ako prepracovaného zamestnanca Ministerstva mágie, ktorý bojuje s minulosťou, pretože tá odmieta upadnúť do zabudnutia. Hlavným hrdinom príbehu je tiež Harryho melancholický syn Albus Severus, ktorého ťaží legenda o jeho rodine viac ako si kedy želal. Otec aj syn sa spoločne presvedčia, že niekedy temnota prichádza z tých najnepravdepodobnejších miest.

J. K. Rowlingová sa preslávila príbehmi o mladom čarodejníkovi Harrym Potterovi, ktorý so svojimi priateľmi bojuje proti temnému lordovi Voldemortovi. Časpis Forbes odhadol jej majetok na takmer 600 miliónov libier, čo ju zaradilo medzi miliardárov. Aj vďaka svojim filantropickým aktivitám veľkú časť svojho majetku Rowlingová venovala na charitu. Na divadelnej hre Harry Potter and the Cursed Child spolupracovala s Jackom ThornomJohnom Tiffanym.

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.