bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skNicholas Sparks a jeho nový román Najdhšia cesta

Vyrastal na sušenom mlieku a zemiakoch, dnes je úspešný, slávny a bohatý

Je jedným z najpredávanejších a najbohatších spisovateľov na svete. Doposiaľ  sa predalo vyše osemdesiat miliónov výtlačkov jeho kníh. Podľa ôsmich  z nich - Bezpečný prístav, Šťastlivec, Posledná pieseň, Milý John, Noci v Rodanthe, Zápisník jednej lásky, Nezabudnuteľná cesta a Správa vo fľaši  –  nakrútili úspešné filmy.V súčasnosti vychádza v slovenskom preklade nový Sparksov román Najdlhšia cesta. Rovnomenný film nakrútený podľa knižnej predlohy bude v kinách  na budúci rok presne na sviatok zaľúbených - na Valentína.

Najdlhšia cesta sa od ostatných Sparksových  kníh  odlišuje v tom, že prináša dva ľúbostné príbehy v jednom románe -  o manželskom páre a mladej zaľúbenej dvojici, ktorých paralelné príbehy sa dômyselným a prekvapujúcim spôsobom pretínajú. Jeden pár spolu prežil celý život, druhý je na zažiatku vzťahu. Hrdinovia sú z rozličných prostredí a rozličného pôvodu. Ira a Ruth, Sophia a Luke. Dve dvojice, ktoré majú len málo spoločné a ktoré delia od seba roky a skúsenosti. A predsa sa ich životy dojemne pretnú, aby nám pripomenuli, že aj tie najťažšie rozhodnutia nás môžu priviesť na neobyčajné cesty za hranicu zúfalstva a smrti, do najhlbších zákutí nášho srdca. Najdlhšia cesta je neuveriteľný príbeh o láske a o sile ľudského ducha.

Nicholas Sparks je autorom takmer dvadsiatky románov, pričom všetky sa  zaradili medzi najlepšie predávané knihy tak podľa podľa New York Times, ako aj v zahraničných rebríčkoch a boli preložené do vyše päťdesiatich jazykov. Kým sa tak stalo musel Sparks prejsť kus cesty. Ako sám priznáva, vyrastal na sušenom mlieku a zemiakoch. O jeho prvé rukopisy vydavateľstvá záujem nemali a na svoj prvý úspešný román (Zápisník jednej lásky)  čakal pekných pár  rokov. V roku 1996 sa na Sparksa  konečne usmialo šťastie. Román sa stal celosvetovo úspešný, nakrútili podľa neho film a odvtedy stúpa jeho hviezda k výšinám. Viac o autorovi a jeho diele na www.nicholassparks.com

Z anglického originálu The Longest Ride (Grand Central Publishing, Hachette Book Group, New York 20013) preložila Jana Melcerová.

Najdlhšia cesta vychádza  na 464 stranách. Maloobchodná cena 13,90 €.

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.