bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skNETOPIERÍ MUŽ

Triler Netopierí muž predstavuje prvú časť série kriminálnych príbehov so svojráznym a dnes už slávnym inšpektorom Harry Holem.

Detail tovaru Netopierí muž
Vaša cena: 14,53 € Kúpiť

V roku 1998 knihu vyhlásili za najlepšiu škandinávsku detektívku a odštartovala úspech Jo Nesba po celom svete.

Prvý prípad s detektívom Harrym Holem sa odohráva v Austrálii. Inšpektora vyslali na opačný koniec sveta, aby sekundoval miestnemu policajnému zboru pri objasnení vraždy nórskeho dievčaťa. Okrem toho sa má zbaviť problémov s alkoholom a dostať sa z psychických ťažkostí. Pri autonehode totiž jeho vinou zomrel kolega. Harry Hole však nevie sekundovať. Preberá inicitívu, len čo zistí, že nejde o jedinú vraždu, ale že má dočinenia s masovým vrahom. Postupne preniká do prostredia drogových dílerov, prostitútok, cirkusantov a boxerov. Čas sa kráti a netopier – symbol smrti aborigénov – rozprestiera krídla nad ďalšími obeťami.

NesboJo Nesbø (1960) – súčasný nórsky spisovateľ, pôvodným povolaním ekonóm a finančný analytik. Považujú ho za majstra detektívok a mnohí kritici ho pasujú za nového Stiega Larssona, autora trilógie Millennium (Ikar 2008, 2009). Jo Nesbø získal mnoho literárnych ocenení a jeho knihy preložili do 37 jazykov. Vo vydavateľstve Ikar od autora vyšlo: Zrada (2008), Bohyňa pomsty (2010), Diablova hviezda (2010), Headhunters – Lovci mozgov (2012), Spasiteľ (2012), Snehuliak (2012), Pancierové srdce  (2013), Prízraky (2013) a Polícia (2014).

Z nórskeho originálu Flaggermusmanne  (H. Aschehoug & Co., Oslo, 1997) preložil Jozef Zelizňák.

NETOPIERÍ MUŽ  vychádza 416 na stranách. Maloobchodná cena 13,90 €.

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.