bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skNepriateľ štátu TS

Bratislava 19. októbra 2011 – Odhaľte sprisahanie slovenských politických špičiek! Vychádza kontroverzná kniha o nebezpečných témach, voľné pokračovanie bestsellerov V tieni mafie a Čas dravcov!, akčný triler Nepriateľ štátu. Tentokrát sa boj o moc rozohrá na najvyššej štátnej i politickej úrovni.

Nepriateľ štátuKontroverzná kniha o nebezpečných témach

Mafiánsky bos Michal Harvan je donútený bojovať do posledného dychu nielen za záchranu štátu, ale aj o život Sone – dievčatka, ktoré je jeho posledným spojivom s ľudskosťou. Stretne sa s najmocnejším nepriateľom, vplyvnou organizáciou založenou ešte dôstojníkmi Hlinkovej gardy, ktorá sa usiluje prevziať moc v krajine. Odhalí pritom sprisahanie politických špičiek a zistí, že ciele štátneho prevratu sú oveľa hrozivejšie, než by si trúfol pomyslieť...

„Tento román považujem za najkontroverznejší z celej trilógie. Na slovenské pomery možno až príliš otvorene hovorí o skorumpovanosti politických špičiek, okrádaní národa pod pláštikom národovectva, manipulácii s verejnosťou, vzťahoch s Maďarmi, prvom Slovenskom štáte, Hlinkovej garde a ďalších nebezpečných témach,“ hovorí o svojej najnovšej knihe  Jozef Karika.

 Jozef Karika pracoval ako redaktor v televízii. Zameriaval sa najmä na politické a investigatívne reportáže. Je držiteľom Ceny Literárneho fondu za publicistiku a niekoľkých ďalších novinárskych i literárnych ocenení. Debutoval knihou Zóny tieňa (2005), neskôr vydal publikácie Mágia peňazí (2007), KPMPZ (2007) a Brány meonu (2009). V Spojených štátoch vydal súbor esejí pod názvom Liber 767. V roku 2010 mu vyšla kniha V tieni mafie, ktorá sa stala takmer ihneď bestsellerom nielen na Slovensku, ale aj v Čechách.   Jej voľné pokračovanie – V tieni mafie 2: Čas dravcov (2011) sa tiež zaradilo medzi najpredávanejšie slovenské romány. Niektoré Karikove texty vyšli v amerických antológiách The Best of KontonManifesting Prosperity.

 Triler NEPRIATEĽ ŠTÁTU vychádza na 192 stranách. Maloobchodná cena 9,90 € .