bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skKHALED HOSSEINI

Obálka titulu Tisíc žiarivých sĺnk NAJPREDÁVANEJŠÍ AUTOR SVETA

a jeho druhý úspešný román Tisíc žiarivých sĺnk

Bratislava 4.marca 2009Khaled Hosseini sa nie náhodou stal najúspešnejším autorom na svete v roku 2008. Porazil také mená ako J. K. Rowlingová, J. Grisham či P. Coelho. Svojím prvým románom Majster šarkanov dojal doslova celý svet a po príbehu dvoch afganských kamarátov siahli aj filmári. Teraz vychádza v slovenskom preklade jeho druhá kniha Tisíc žiarivých sĺnk. Obidva Hosseiniho tituly oslovujú státisíce čitateľov veľmi silnými emóciami.
Román Tisíc žiarivých sĺnk je dojímavým príbehom o rodine, priateľstve, sile lásky a obety. Zároveň je nezabudnuteľnou kronikou histórie Afganistanu za ostatných tridsať rokov.

Chatrč na úpätí hôr nad Herátom a šesťsto kilometrov vzdialené hlavné mesto Kábul. Rámec príbehu dvoch žien, odlišných tak generačne, ako aj sociálne, ktorých životy zmetie dovedna osud surovým šľahom vojny. Zápas ťažko skúšanej krajiny…Vojny, ktoré prinútili milióny ľudí utiecť do cudziny, násilie, strach a nespravodlivé postavenie žien, ale aj viera, nádej a trvalé hodnoty sa intímne, hlboko všeľudsky konkretizujú v zápase o prežitie, ochranu rodiny a osobné šťastie hrdinov príbehu, ktorý nakoniec vyústi do poznania dôležitosti odpustenia a služby tým, čo sú v núdzi.

Khaled Hosseini (1965) sa narodil v Kábule v rodine diplomata. Po dramatických udalostiach, ktoré sa odohrali v Afganistane v roku 1980, Hosseiniho rodina požiadala o politický azyl v Spojených štátoch a usadila sa v San José. Hosseini vyštudoval medicínu na kalifornskej univerzite v San Diegu, v súčasnosti žije a pracuje ako internista v severnej Kalifornii. Jeho naozajstnou láskou však bolo a je písanie.

Román Tisíc žiarivých sĺnk vychádza na 328 stranách.
Maloobchodná cena 10,95 €. (329,90 Sk). Slovenský preklad Mária Galadová.