bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skNAPOSPAS: Prišli ôsmi. Koľkí z nich prežijú?

Strhujúci triler o tajomstvách, lžiach, zrade a prežití za každú cenu… Mrazivý, nervydrásajúci príbeh, od ktorého sa neodtrhnete, kým nedočítate poslednú stranu! Hra sa začína: Opustený ostrov.  Osem súťažiacich.  Reality šou, v ktorej niet víťazov.

napospasÔsmi ľudia – štyri ženy a štyria muži, ktorí sa dovtedy nepoznali -, sa dobrovoľne ocitnú na neobývanom ostrove pri pobreží Škótska, aby sa pred všadeprítomnými kamerami, no bez kontaktu s okolitým svetom pokúsili vytvoriť fungujúcu, sebestačnú komunitu. V drsných podmienkach, s minimom potrebného vybavenia. Majú na to necelý rok, potom po nich produkcia reality šou Posledné útočisko pošle loď a vrátia sa do civilizácie. Netrvá však dlho a súťažiacim sa tento „sociálny experiment“ načisto vymkne z rúk: namiesto toho, aby ťahali za jeden povraz, čoraz častejšie vznikajú medzi nimi roztržky, utvárajú sa a rušia účelové spojenectvá. Napätie na ostrove sa vystupňuje do krajnosti, keď v stanovenom termíne žiadna loď po osadníkov nepríde. Počiatočné antipatie väčšiny voči samotárskej Maddy, ktorá do žiadnej skupinky nezapadla, napokon prerastú do otvoreného nepriateľstva a Maddy s hrôzou zisťuje, že má proti sebe sedem na všetko odhodlaných zúfalcov… Na ostrov ich prišlo osem. Koľkým z nich sa podarí prežiť?

Talentovaná britská autorka SARAH GOODWIN úspešne vyštudovala tvorivé písanie na Bath Spa University. Žije a pracuje na vidieku v Hertfordshire. Popri vlastnej tvorbe sa venuje aj knižnému podcastu s názvom Witchfix. Napospas je jej debutový román.

Z anglického originálu Sarah Goodwin: Stranded, ktorý vyšiel vo vydavateľstve AVON, a division of HarperCollinsPublishers Ltd, London 2021, preložila Alexandra Ruppeldtová.

Román NAPOSPAS vychádza na  328 stranách, odporúčaná cena 14,90 €.

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.