bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe iBux.skNa!

Básne Mirky Ábelovej reflektujú aj aktuálne spoločenské dianie

Detail tovaru Na!

Prostoreká, ale  úprimná. Taká je madá slovenská poetka, ktorú mnohí označujú ako rebelku. Mirka Ábelová. Básnik Andrijam Turan na margo jej prvej básnickej zbierky Striptíz napísal, že sazrodil ďalší bratislavský barbar, básnik mesta, a ešte aj v sukni!

„Niektoré z básní z mojej najnovšej zbierky možno časom budú potrebovať vysvetlivku, keďže som sa pri ich písaní  odpichla od aktuálnych udalostí, ale aj to je môj súčasný spôsob vnímania poézie. Snažiť sa  poukazovať aj na javy, ktoré nepovažujem za úplne okej. Veľkú časť knihy tvorí jedna šialene dlhá báseň, pri ktorej som vychádzala z poznámok, ktoré som si dva roky písala do mobilu. Je to taký slušný guláš, ale bola to celkom zábava, pokúšať sa to spojiť do jedného textu. Ešte stále využívam aj vulgarizmy, takže tí, čo sa ich boja, budú mať zase hlúpe reči, ale do niektorých textov podľa mňa patria,“ povedala k zbierke Na!  poetka.

Mirka Ábelová sa narodila v Bojniciach (1985). Pracuje ako redaktorka domáceho spravodajstva v RTVS. Debutovala v kolektívnej zbierke Sólo pre 9 hlasov (Ikar, 2011). V tom istom roku vydala vlastnú zbierku básní Striptíz (Ikar 2011). Je laureátkou Ceny Ruda Fabryho (Budmerice, 2010) a tiež víťazkou súťaže Básne 2012.

Zbierka Na! vychádza 96 na stranách. Maloobchodná cena 9,90 €.

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.