bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skNa vine sú hviezdy

Bolestne krásny, očarujúci a strhujúci príbeh o láske

Na vine sú hviezdyBratislava 28. februára  2013 – Absolútny svetový knižný hit! V New York Times bestseller celých 52 týždňov po sebe!  Zakúpené už boli práva na jeho filmové spracovanie. Kritici aj čitatelia sa zhodujú v názore, že román Na vine sú hviezdy je silný predovšetkým vďaka dištancu od smrti,  ktorým John Green obdaril svojich hrdinov.

John Green píše knihy pre mladých dospelých, ale jeho jazyk je tak neodolateľne čitateľný, že sa vzpiera akejkoľvek kategorizácii. Románom Na vine sú hviezdy spôsobil vo svete poriadny rozruch.

Odkedy Hazel v trinástich rokoch diagnostikovali rakovinu štítnej žľazy v štvrtom štádiu, pripravovala sa na vlastnú smrť. Potom sa stal medicínsky zázrak a metastázy v pľúcach sa jej zmenšili. Odvtedy nechodí do školy, nemá priateľov a nevie, ako vyzerá normálny život, lebo je hadičkami pripútaná ku kyslíkovej fľaši a užíva silné lieky, aby sa nádory nerozširovali ďalej. Na nenávidenom stretnutí podpornej skupiny pre pacientov s rakovinou však spozná Augusta Watersa, ktorý má štýl, šibeničný zmysel pre humor,  rakovinu na ústupe a oči len pre ňu.  S ním začne objavovať dosiaľ nepoznaný svet lásky na pomedzí života a smrti.

Hazel je hrdinka, ktorú je ťažké nemať rád. Nie preto, že s ňou každý automaticky súcití, ale preto, že ona sama nad sebou nežiali.

John Green je držiteľom viacerých literárnych ocenení, okrem iných aj Printzovej medaily, Printzovho čestného uznania a Edgara. Dva razy bol finalistom literárnych cien denníka LA Times. Spolu s bratom Hankom tvorí dvojicu Vlogbrothers (youtube.com/vlogbrothers), jednu z najobľúbenejších online videorelácií. Môžete sa pridať k vyše miliónu Johnových priaznivcov na Twitteri alebo ho navštíviť online na stránke johngreenbooks.com. S manželkou a synom žije v Indianapolise, hlavnom meste štátu Indiana.

Z anglického originálu The Fault in Our Stars (Dutton Children’s Book, a division of Penguin Young Readers Group, Penguin Group, USA) preložil Milan Kopecký. Verše preložili

Ľubomír FeldekJana Kantorová- Báliková.

Na vine sú hviezdy  vychádza  v edícii Svetový bestseller na 240 stranách.

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Komentáre

(28. februára 2013 v 9:16)
Zacala som ju citat, urcite sa podelim o dojmy...