bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skNA SMRŤ

„Je to zatiaľ môj najsilnejší príbeh“, tvrdí spisovateľ Jozef Karika

Na smrťBratislava 25. októbra 2012 –   Majster napätia a drsných scén, autor bestsellerov V tieni mafie, V tieni mafie II. Čas dravcov  a Nepriateľ štátu ponúka čitateľom nový mrazivý triler o priateľstve a láske, ktoré sa zmenili na smrteľnú nenávisť. NA SMRŤ je prvá časť dvojdielneho románu so strhujúcim, dynamickým dejom a s poriadnou dávkou napätia. Zároveň je to aj ľudský, miestami až dojímavý príbeh.

Dvaja nerozluční priatelia vyrastajú koncom dvadsiatych rokov minulého storočia v malom slovenskom meste. Po tragickej udalosti sú nútení utiecť do zahraničia a opustiť dievča, o ktoré súperia. Jeden emigruje do New Yorku. Stane sa pešiakom obávaného židovského gangu, zažije krvavú vojnu najmocnejších mafiánskych rodín a stúpa v hierarchii podsvetia. Druhý sa ocitne v Mníchove, kde ho zverbujú do nacistickej tajnej služby. Zúčastní sa na mnohých vražedných akciách a postupne sa mení na beštiálneho dôstojníka SS. Po vypuknutí vojny sa opäť stretávajú. Vydrží ich priateľstvo ťažkú skúšku – alebo sa z nich stanú nepriatelia na život a na smrť?

Jozefovi Karikovi najväčší úspech priniesla séria kníh: V tieni mafie,V tieni mafie II. Čas dravcov a Nepriateľ štátu. Za triler V tieni mafie získal autor ocenenie Zlatá kniha, ktoré sa udeľuje za viac než pätnásťtisíc predaných výtlačkov. Triler vyšiel aj v Čechách, kde sa rovnako stretol s veľkým čitateľským ohlasom. Okrem toho mu na Slovensku a v Čechách vyšli knihy Zóny tieňa (2005), Mágia peňazí (2007), KPMPZ (2007) a Brány meonu (2009). V Amerike mu vyšla kniha esejí Liber 767. Poviedky publikoval v literárnom magazíne Rak a v časopise Fantázia. Niektoré jeho texty vyšli v amerických antológiách The Best of KontonManifesting Prosperity.  Autorove poviedky, novely, videá, novinky a ďalšie zaujímavosti nájdete na stránke www.karika.sk.

Pozrite si knižný trailer k románu NA SMRŤ:

Triler NA SMRŤ uvedieme do života na knižnom veľtrhu Bibliotéka v sobotu 10. novembra 2012 o 14.00 h. 

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Komentáre

(1. novembra 2012 v 7:43)
Radovan, presne tieto by som aj ja hodiotnl ako naj. Este aj Nehanebne neviniatko sa mi dost pacilo. V Cervenom kapitanovi boli niektore pasaze uplne spickove a nadchli ma, ale ti templari ma nejak dorazili.:)Dva tituly za rok sa daju nejaky cas, obcas to tak proste vyjde, ale ked sa z toho stane pravidlo, je to urcite narocne udrzat. Na druhej strane, ked uz autor napise viac knih, dost casto sa stava, ze citatelom sa zda, ze kvalita klesa. Je to svojim sposobom aj prirodzeny stav to zdanie.
(1. novembra 2012 v 20:01)
Ciao Fabioho visto ieri il film, in Italia il titolo e' Quasi AmiciIn ieglnse: IntachablesMi e' piaciuto moltissimo, in sala ervamo tutti con il Kleenex in mano per le lacrime dal troppo ridere, ma nel profondo aveva un certo che di dolore misto a commozione.Suggerisco di vederlo Mata ne.A