bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skŠťastie býva niekedy požehnaním, ale najčastejšie oň treba bojovať...

Na brehu Rio Piedra som si sadla a plakala Paulo Coelho: Na brehu Rio Piedra som si sadla a plakala

Bratislava 1. februára 2011Príbeh o láske a múdrosti. Coelho v ňom vykresľuje opätovné stretnutie muža a ženy, ktorí sa pohrúžili do tajomstiev ženskej tváre Boha. Cesta, ktorou prešla Pilar a jej partner, je otvorená pre každého, kto chápe, aká dôležitá je láska, čo všetko môže pretvoriť a prečo je najlepším sprievodcom na ceste k duchovnému splynutiu.
Pilar a jej partner sa poznali už v detstve, ale v období dospievania sa ich cesty rozišli, aby sa o jedenásť rokov opäť stretli. Z nej sa stala silná žena, ktorú život naučil neprejavovať city. On je muž schopný robiť zázraky a riešenie svojich konfliktov hľadá predovšetkým v náboženstve. Oboch spojí túžba po zmene a túžba ísť za svojimi snami. Aby to dosiahli, musia prekonať mnoho vnútorných prekážok.

PAULO COELHO je považovaný za jedného z najvplyvnejších spisovateľov súčasnosti. Jeho knihy vyšli vo viac než 150 krajinách sveta, boli preložené do 71 jazykov a predalo sa z nich vyše 100 miliónov výtlačkov na celom svete. Narodil sa v auguste 1947 v Riu de Janeiro a veľmi skoro sa rozhodol pre spisovateľskú dráhu. Pracoval ako divadelný herec a režisér, skladateľ a novinár. Z jeho hudobnej spolupráce s Raulom Seixasom vzniklo mnoho brazílskych rockových hitov. V roku 1987 sa pod vplyvom zvláštneho stretnutia vybral na púť do Santiaga de Compostela a o rok neskôr napísal knihu Pútnik z Compostely. Krátko nato vydal román Alchymista, dielo, ktorým sa začali jeho medzinárodné úspechy. Podľa portugalského denníka Jornal de Letras sa jeho román Alchymista stal najpredávanejšou po portugalsky napísanou knihou v histórii. Paulo Coelho napísal množstvo ďalších kníh, ktoré oslovujú ľudí po celom svete. Spolupracuje s niektorými významnými svetovými masmédiami, od roku 2002 je členom Brazílskej literárnej akadémie.

V Ikare od Paula Coelha doposiaľ vyšlo: Ako rieka, ktorá plynie (2006), Čarodejnica z Portobella (2007), Alchymista (2007), Jedenásť minút (2008),Veronika sa rozhodla zomrieť (2008), Záhir (2008), Život. Citáty (2008), Démon a slečna Prýmová (2009), Brida (2009), Víťaz je sám (2009), Pútnik z Compostely (2010), Piata hora (2010).
O Paulovi Coelhovi vyšla v Ikare kniha Fernanda Moraisa s názvom Mág (2010).

Román Na brehu Rio Piedra som si sadla a plakala vychádza na 200 stranách. Maloobchodná cena 9,90 €. Z portugalského originálu preložila Miroslava Petrovská.