bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Eknihy na Bux.skMuž na úteku, žena dolu hlavou

Láska si ťa nájde, keď si na dne

19. apríl 2016
Súčasný príbeh dvoch ľudí, ktorí sa stretnú za podivuhodných okolností, obaja na vlastnej životnej križovatke. Psychológ Dan nezvládne svoje manželstvo a uteká z domova. Stretne nešťastnú mladú ženu, ktorá po tom, čo sa zapletie s úspešným ženatým politikom, uvažuje o samovražde. Zblíži ich zúfalstvo, vzájomná pomoc alebo...? Slovenská autorka Ivana Lacková podsúva čitateľovi úvahu o tom, aké dôležité je rozhodovať sa správne v tej ktorej chvíli života, pretože reparát už nemusí prísť nikdy.  Dej čerpá aj zo skutočných osudov ľudí, ktorých stretla a z dôvodu zachovania ich súkromia fakty upravila.

Muz na uteku zena dolu hlavou.jpgPríbeh je popretkávaný osudmi zaujímavých postavičiek a ukazuje, že v určitých životných momentoch sme zraniteľnejší a možno aj prístupnejší láske. Psychológ Dan pri poslednej hádke udrie svoju ženu Janu a je zhrozený sám zo seba. Uteká z domu, uteká od svojich problémov, keď stretne Viktóriu, ktorá je na tom ešte horšie. Po dvojročnom mileneckom pomere s vplyvným politikom je psychicky na dne a rozmýšľa o samovražde. Viktória je autorke blízka tým, že sa ocitá na dne svojich síl a bojuje. „To som musela v svojom živote aj ja, keďže som sa viackrát ocitla v situácií, keď bol život môjho dieťaťa ohrozený, raz ho takmer prehralo a ja som cítila, ako sa ocitám niekde v suteréne života a na dne svojich síl.“

IMG_2322.jpgIvana Lacková je autorkou noviel Zametanie vody (2011), Vínne mušky (2012) a Horúco, miláčik (2014). Do svojich kníh vkladá to, čo považuje za dôležité. Zametanie vody je o prekonávaní životných problémov a vytrvalom hľadaní  šťastia, vo Vínnych muškách smerovala k úvahám o tom, aby bol človek čestný a pomáhal druhým aj vtedy, keď to nik nevidí a v Horúco, miláčik tvrdí, že život dokážeme zmeniť k lepšiemu v akomkoľvek veku. Ivana sa riadi krédom, ktoré si osvojila, keď bojovala o život svojej dcéry: „Aj keď všetci urobia pre vás všetko, čo je v ich silách a stále to nepomáha, ešte je tu Božia pomoc  a vy....“  Tvrdí, že práve tieto slová jej pomáhajú vždy, keď prídu ťažké chvíle a keď je potrebné bojovať o niečo, čo dáva ľudskému životu zmysel.

MUŽ NA ÚTEKU, ŽENA DOLU HLAVOU vychádza na 280 stranách.

Maloobchodná cena 10,90  €.

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.