bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skMischling

Prežili hrôzy v Osvienčime

Pútavý a mimoriadne ľudský príbeh Mischling o židovských dvojčatách, ktoré sa dostanú do rúk neslávne známeho doktora Mengeleho vychádza v edícii Odeon. Autorka v knihe bez zbytočného sentimentu a v plnej nahote zobrazuje krutosť nacistického režimu.

Mischling.jpgPíše sa rok 1944 a do koncentračného tábora Osvienčim prichádzajú židovské dvojčatá Perla a Staša s matkou a so starým otcom. Dostanú sa do rúk neslávne známeho doktora Mengeleho, „anjela smrti“, ktorý na nich a na ostatných dvojčatách vykonáva neľudské experimenty. Perla po čase zmizne a Staša žije nádejou, že predsa len ostáva nažive. V plnej nahote tu vystupuje krutosť nacistického tábora, dozorcov, no aj vzájomná pomoc medzi väzňami. Osvienčim napokon oslobodzuje Červená armáda, väzni sú slobodní, putujú zničeným Poľskom, ale aj na tejto ceste na nich striehnu nástrahy, pri ktorých ide o život. Osudy oboch sestier tak môžeme sledovať aj po skončení vojny, keď sa v povojnovom Poľsku snažia nájsť jedna druhú. Tento pútavý a mimoriadne ľudský príbeh nie je zbytočne sentimentálny, vďaka čomu obludnosť nacistického režimu vystupuje ešte výraznejšie.

Affinity Konarová je mladá blogerka, pochádzajúca z Kalifornie. Študovala na Kolumbijskej univerzite a neskôr pracovala ako vychovávateľka, copywriterka a editorka výchovno-vzdelávacích materiálov pre deti. Doteraz napísala len jediný román The Illustrated Version of Things (2011). Rozruch však vyvolal práve jej druhý román Mischling (2016), ktorý sa za krátky čas predal do devätnástich krajín. Autorka v súčasnosti žije v Los Angeles.

Román Mischling vychádza na 360 stranách. Maloobchodná cena 13,90 €.

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.