bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skMADE IN SWEDEN

Musíte vrátiť úder. Presne a nemilosrdne!

Made in Sweden, román voľne založený na skutočných udalostiach súvisiacich s Vojenskou ligou vo Švédsku, je prvá spoločná kniha autorskej dvojice Roslund & Thunberg. Ide o neuveriteľne vierohodný a presvedčivo napísaný príbeh. Román vychádza vo vyše tridsiatich krajinách!

Všetko je nacvičené. Sekunda za sekundou. Každý pohyb na mieste. Nebude jeden jediný svedok, ktorý by mohol informovať o tom, čo sa stalo. Nijaký policajt nenájde stopy vedúce k páchateľom. Potom príde opojný pocit a uvoľnenie. Veľké akvárium pre zlatú rybku plné peňazí.

made in swedenPred mnohými rokmi, keď sa rodina rozpadávala, sa traja bratia zomkli. Leo, Felix, Vincent. Tyranský otec ich učil vždy nemilosrdne vrátiť úder. Chlapci boli dokonale školení v násilí, pretože v ňom vyrastali.

Všetko sa začalo prepadom muničného skladu, neskôr transportného vozidla plného peňazí. Potom už lúpeže nasledujú jedna za druhou. Veľa sa strieľa, no nevyhasne ani jeden ľudský život. Páchatelia sa vynoria odnikiaľ a okamžite bez stopy zmiznú. Nikdy nemajú dosť. Švédsko je zdesené a plné obáv.

Vyšetrovanie prvej lúpeže peňazí pridelia mimoriadne schopnému kriminalistovi Johnovi Broncksovi, naplno oddanému svojej práci. On jediný vie, ako na záhadnú Vojenskú ligu. Pochopí, akú taktiku používajú. No kým bratia držia spolu, sú neporaziteľní...

 

Andreas Roslund je polovica úspešnej a cenami ovenčenej spisovateľskej dvojice Roslund & Hellström. Predtým bol šéfredaktorom vo švédskej televízii. Stefan Thunberg je scenárista, podieľal sa napríklad na kinohitoch V záujme štátu a Lovci 2. Zároveň je štvrtý brat, ktorý sa nezúčastnil na sérii prepadov bánk, organizovaných Vojenskou ligou.

Zo švédskeho originálu originálu Bjӧrndansen (Pirat Fӧrlaget, Stockholm 2014)  preložila Jana Melichárková.

MADE IN SWEDEN vychádza na 664 stranách. Maloobchodná cena 16,90 €.

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.