bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skLáska po taliansky

Čo ma o živote a jedle naučila moja svokra v Neapole

29.jún 2016

„Vidieť Neapol a zomrieť,“ napísal Goethe. Katherine Wilsonová s ním nesúhlasí: „Ja som uvidela Neapol a konečne som začala žiť!“ Mladá Američanka, čerstvá absolventka univerzity, išla pôvodne do Talianska na trojmesačnú stáž na americký konzulát. V živom meste na brehu Stredozemného mora našla životnú lásku a všetko sa zmenilo.

Laska po taliansky.jpgKatherine sa zamilovala  nielen do Salvatoreho, ale aj do spôsobu života, tamojšej stravy, ba aj do múdrosti svojej budúcej svokry. Kniha plná láskavého humoru, úžasného jedla a jedinečnej neapolskej atmosféry určite chytí za srdce aj vás. Vedeli ste, že jedlo sa dá pripraviť tak, aby spievalo? A aký kulinársky zázrak možno vyčarovať z jedného hrnca plného slaniny, bešamelu a štyroch druhov syra? Ani Katherine to netušila. Až kým nezavítala do perly južného Talianska, ktorá mladej Američanke úplne zmenila život.

Katherine Wilsonová vyrástla vo Washingtone. Po skončení štúdia odišla do Neapola na stáž a už tam zostala. Dnes žije so svojím talianskym manželom a dvoma deťmi v Ríme. Pracuje ako tlmočníčka a prekladateľka, venuje sa divadlu, televízii a filmu, ale jej vášňou je varenie skvelých pokrmov podľa receptov jej svokry.

 Láska po taliansky vychádza na 296 stranách. Maloobchodná cena 11,90 €.

 

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Komentáre

(9. októbra 2017 v 13:54)
1