bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skLáska na vlásku

Jedna tvár, dve srdcia

Detail tovaru Láska na vlásku
Vaša cena: 3,- € Kúpiť

Rozprávkový príbeh Mariany Čengel Solčanskej Láska na vlásku vznikol na základe rovnomenného filmu. Slovenské kiná ho uvádzajú od 9. októbra 2014.  Autorka našla inšpiráciu v románe Marka Twaina Princ a bedár.

Dej je vsadený do obdobia druhej polovice 15. storočia a zachytáva príbeh dvoch mladíkov – princa Mateja Korvína a syna dedinského kováča Tomáša, ktorí sa rozhodli na čas si vymeniť životy, s ktorými neboli spokojní. Ale ako to už býva, život je vrtkavý a keď sa mladíci vo svojich nových identitách zamilujú, zistia, že v takejto lži žiť nemôžu.

Mariana Čengel Solčanská absolvovala kulturológiu a politológiu na Filozofickej fakulte  Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre a filmovú a televíznu réžiu na Filmovej a televíznej fakulte Vysokej školy múzických umení v Bratislave. Počas štúdia napísala scenár k celovečernému filmu Legenda o lietajúcom Cypriánovi. Podľa filmového scenára vznikla kniha s rovnomenným názvom (Ikar 2010).

LÁSKA NA VLÁSKU vychádza na 248 stranách. Maloobchodná cena 12,90 €. Súčasťou knihy je aj 16 stranová príloha s fotografiami z filmu.

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.