bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skLáska na vlásku

Jedna tvár, dve srdcia

Rozprávkový príbeh Mariany Čengel Solčanskej Láska na vlásku vznikol na základe rovnomenného filmu. Slovenské kiná ho uvádzajú od 9. októbra 2014.  Autorka našla inšpiráciu v románe Marka Twaina Princ a bedár.

Dej je vsadený do obdobia druhej polovice 15. storočia a zachytáva príbeh dvoch mladíkov – princa Mateja Korvína a syna dedinského kováča Tomáša, ktorí sa rozhodli na čas si vymeniť životy, s ktorými neboli spokojní. Ale ako to už býva, život je vrtkavý a keď sa mladíci vo svojich nových identitách zamilujú, zistia, že v takejto lži žiť nemôžu.

Mariana Čengel Solčanská absolvovala kulturológiu a politológiu na Filozofickej fakulte  Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre a filmovú a televíznu réžiu na Filmovej a televíznej fakulte Vysokej školy múzických umení v Bratislave. Počas štúdia napísala scenár k celovečernému filmu Legenda o lietajúcom Cypriánovi. Podľa filmového scenára vznikla kniha s rovnomenným názvom (Ikar 2010).

LÁSKA NA VLÁSKU vychádza na 248 stranách. Maloobchodná cena 12,90 €. Súčasťou knihy je aj 16 stranová príloha s fotografiami z filmu.

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.