bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skKNIHA O TEBE

Obzrite sa... Možno práve sleduje aj vás !

sss Brilantný psychotriler skúma hranice medzi láskou a nátlakom, fantáziou a realitou.

Dostáva sa jej nechcenej pozornosti. Prenasleduje ju, kupuje jej darčeky, píše jej listy... jeho posadnutosť  ňou rastie každým ďalším dňom čoraz desivejšie... a ona zažíva všadeprítomný pocit ohrozenia... Stupňovanie. Všetky letáky pred ním varujú. Nakoniec vraj k tomu zaručene dôjde.

 Volá sa Rafe. Objaví sa všade, kam sa Clarissa pohne. Čaká na ňu v parku, v práci, na železničnej stanici, pred jej bytom. Rafova posadnutosť mladou ženou každým dňom narastá, jeho blízkosť naháňa Clarisse strach. Dal jej jasne najavo, že neodíde, vraj pre jej dobro. Psychopatický manipulátor Rafe sa stáva Clarissinou nočnou morou. Mladá žena sa márne dovoláva pomoci, bez dôkazu o zločine ide len o výkriky do prázdna. Ak sa chce šialenca zbaviť, musí ho usvedčiť sama, a tak si začne do denníka zaznamenávať podrobnosti o ich stretnutiach, zbierať všetko, čo by raz mohlo poslúžiť ako chýbajúci dôkaz.

Keď ju neskôr vyberú za členku poroty, vydýchne si. Súdna sieň je útočisko, kam Rafe nemá prístup. Clarissa sa na pojednávaniach dozvedá podrobnosti o prípade únosu a zneužitia mladej ženy a uvedomí si až desivú podobnosť medzi ich životmi. Rafa sa nestrasie. Šialenec si v hlave vytvoril predstavy, ktoré sa zďaleka nekončia rozprávkovo. Kam až môže zájsť posadnutosť a túžba ovládať druhých?

Autorka knihy Claire Kendalová.  Kniha o tebe je jej prvotina a to nesmierne úspešná, vychádza vo vyše dvadsiatich piatich krajinách sveta. V tomto majstrovskom psychologickom trileri sa autorka pohráva s krehkou hranicou medzi láskou a posadnutosťou, realitou a chorými predstavami a nedá čitateľovi spávať ešte dlho po prečítaní poslednej stránky.

Z anglického originálu The Book of You (Harper Collins, London 2014) preložil Matúš Kyčina.

Román  KNIHA O TEBE vychádza na 304 stranách. Maloobchodná cena 13,90  €.

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.