bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skBestsellerista Lars Kepler v Bratislave a Košiciach

Zmluva podľa Paganiniho Čítať sa dá naozaj všade

Bratislava 20. júna 2011 – S dielom autora bestsellerov Hypnotizér a Zmluva podľa Paganiniho Larsom Keplerom sa môžu čitatelia bližšie zoznámiť od zajtra 21. júna t. r. aj v Bratislave a Košiciach a to hneď na 160 miestach naraz. Práve na takom počte tzv. citylightov v oboch mestách budú umiestnené ukážky z jeho najnovšieho románu.
Potulky mestom, či čakanie na spoj na zastávke MHD tak nemusia byť nudné. Pasáž Obesenec z krimi románu Zmluva podľa Paganiniho poskytne každému čítajúcemu naozaj vzrušujúci zážitok.

Generálneho riaditeľa istej spoločnosti nájdu obeseného v prepychovom byte v luxusnej štokholmskej štvrti. Izba, v ktorej zomrel, je však nezariadená. Ako sa teda obesil? V ten istý deň nájdu mŕtvu mladú ženu na jachte, čo sa bez posádky plaví medzi ostrovčekmi pri Štokholme. Pľúca má plné brakickej vody, no oblečenie suché. Ako sa teda utopila na palube lode, čo pokojne brázdi pobrežné vody?

Larsa Keplera považujú nielen vo Švédsku za nasledovníka Stiega Larssona, autora slávnej trilógie Millennium. Lars Kepler je pseudonym spisovateľskej dvojice, ktorú tvoria manželia Alexander Ahndoril a Alexandra Coelho Ahndorilová. Meno Lars si zvolili podľa spomínaného Stiega Larssona a priezvisko podľa významného nemeckého astrológa Johannesa Keplera. Ich spoločný knižný debut Hypnotizér sa stal bestsellerom nielen vo Švédsku, ale i vo svete.

ZMLUVA PODĽA PAGANINIHO má 376 strán. Maloobchodná cena 13,90 €.
Spolu s tlačenou verziou vyšla Zmluva podľa Paganiniho aj ako e-kniha. V ponuke na ibux.sk.