bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skKANDIDÁT

Politická fraška na slovenský spôsob

KandidátBratislava 30. septembra 2013 Hlavu štátu (ne) volíte vy. Kandidát je politická fraška, smutno-smiešne zobrazenie toho, čo sa v tejto malej krajine udialo, deje a veľmi ľahko udiať môže.  Knižné vydanie Kandidáta sa stalo podkladom pre rovnomenné filmové spracovanie v réžii Jonáša Karáska.

Predstavte si, že sa na svet pozeráte iba ušami. A počujete úplne všetko. Dej románu KANDIDÁTsa odohráva počas prezidentskej kampane pred nekonkrétnymi prezidentskými voľbami v jednej konkrétnej krajine. Hlavný hrdina sa živí odpočúvaním a písaním denníkov. Netuší, pre koho pracuje. Sleduje a odpočúva biskupa Jozefa, šialeného majiteľa reklamnej agentúry Adama Lamberta a nevýrazného prezidentského kandidáta s írečitým menom Potôň. Nadšenie z novej zákazky však vystrieda znechutenie  z manipulačných hier vplyvných ľudí.

Autori: Maroš Hečko  – hudobník, scenárista, básnik a textár skupín Free Faces, Bezmocná hŕstka a Home Made Mutant. Medzi jeho projekty patria server Bizarrepublic a festival krátkych filmov Azyl. Vydal knihu poviedok Vyhorení a zbierky básní Pitbull Report a Metrofóbia.

Michal Havran – novinár a salónny teológ. Venuje sa politickej eschatológii. Medzi jeho najnovšie experimentálne básnické projekty patria Kúpele, Manifest analfabeta a preklad básní francúzskeho symbolistu Aloysiusa Bertranda.

KANDIDÁT vychádza na 256 stranách. Maloobchodná cena 9,90 €.

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.