bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skKAMIL PETERAJ / S TEBOU A BEZ TEBA

Kamil Peteraj je najúspešnejší autor kníh poézie a textov populárnych piesní. Doteraz sa predalo vyše 55-tisíc výtlačkov jeho kníh, čo v oblasti vydávania slovenskej poézie predstavuje absolútny rekord. Všetky jeho knihy sa stretli so širokým čitateľským ohlasom. Zbierka S tebou a bez teba je autorským zostrihom z troch Peterajových úspešných kníh: V slepých uličkách, Breviár lásky, Čo bolí, to prebolí. Zbierku pripravil Ikar pri príležitosti okrúhlych 70. narodenín autora.

„Pri výbere som zohľadňoval, že niektoré z mojich textov sú natoľko notoricky známe Medulienka, Biely kvet, Vyznanie, Koloseum atď.), že v knižnej podobe by pôsobili nadbytočne,“ vysvetľuje Kamil Peteraj. „Naopak, do výberu som zaradil texty, ktoré niekedy unikli pozornosti, niektoré ešte neboli publikované.“

V knižke nájdete texty, poznámky, sentencie, marginálie, úryvky a mnoho iného. Nechýbajú nádherné texty „Nespáľme to krásne v nás“, „Čo bolí, to prebolí“, ale ani „Pocta Majakovskému“. Ako konštatuje Kamil Peteraj, v knihe sú texty / poptexty, ktoré mu pomáhal písať život.

s tebou a bez tebaRieky sa neponáhľajú. Čas vraj áno.
Možno preto sa rieky nevracajú,
ale čas to má v náplni svojej práce.
V jeho zrkadle najlepšie vidíme,
čo odplávalo a čo zostalo.

Kamil Peteraj (1945) - spisovateľ, básnik, textár,  má za sebou naozaj veľmi bohatú tvorbu.
Knižne vydal vyše dve desiatky zbierok poézie a kníh s piesňovýmí textami. Za zbierky V slepých uličkách, Voňavé tajomstvá, Breviár lásky, Čo bolí, to prebolí,  Čo sa šeptá dievčatám získal Zlaté, resp. Platinové knihy. Za básnickú zbierku Čo sa šeptá dievčatám dostal v r. 2007 cenu literárnej krituky Zlaté pero. Básne Kamila Peteraja sú preložené do viacerých jazykov.

Zbierka S tebou a bez teba vychádza na 144  stranách. Maloobchodnácena 9,90 €.

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.