bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skJo Nesbø / Snehuliak

Záruka jedinečného čitateľského zážitku

SnehuliakBratislava 12. septembra 2012 –  Nór Jo Nesbø  patrí v súčasnosti k najlepším autorom kriminálnych románov v Európe. Jeho knihy preložili do tridsiatich siedmich jazykov na svete a doteraz bolo predaných 15 miliónov výtlačkov. Najväčšie uznanie kritikov a čitateľov mu priniesla séria s inšpektorom Harrym Holem, do ktorej patrí aj Snehuliak. Tento titul sa stal najrýchlejšie vypredanou knihou od uvedenia na trh v histórii Nórska a právom tak získal Cenu nórskych kníhkupcov a Cenu nórskeho knižného klubu za najlepší román roka.

Čitatelia  kníh Jo Nesbøa v komentároch o nich otvorene hovoria, že jeho romány sú návykové.

V Snehuliakovi sa Nesbø opäť predstavil ako majster. Brilantne vykreslené postavy a gradujúce napätie sú zárukou jedinečného čitateľského zážitku.

  V Osle napadol prvý sneh. Jonas ráno vstane a zistí, že jeho matka zmizla. Ostane po nej jediná stopa – ružový šál, čo jej daroval na Vianoce. Má ho na krku snehuliak. Predošlú noc sa nečakane zjavil na dvore a jeho čierne oči hľadia priamo do domu.

Prípad rieši inšpektor Harry Hole, ktorý nedávno dostal tajomný list s podpisom Snehuliak. Situácia sa ešte väčšmi zamotáva, keď Harry zistí, že tento model sa opakuje – za posledných desať rokov sa stratilo jedenásť žien, a to vždy presne v deň, keď napadol prvý sneh. Vyšetrovanie je pre Harryho o to zložitejšie, že sa týka jeho novej kolegyne, ale aj milovanej Rachel. Prípad Snehuliak ho privádza na pokraj šialenstva.

 Jo Nesbø. V slovenčine vyšli v Ikare autorove romány Zrada ( 2008), Bohyňa pomsty (2010), Diablova hviezda (2010), Headhunters – Lovci mozgov (2012) a Spasiteľ (2012).

Z nórskeho originálu Snømannen (H. Aschehoug & Co., Oslo, 2007) preložil Jozef Zelizňák.

 SNEHULIAK  vychádza na 376 stranách. Maloobchodná cena 12,90  €.

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Komentáre

(1. novembra 2012 v 19:55)
Vfdpisek z časopisu Tfdden:NA TRATI .Alois Nebel je tu spedše přihledžejedcedm glose1torem, nejčastěji je hlavnedm hrdinou kšeftař, hulve1t a privota Wachek, jemuž ale pre1vě tyto vlastnosti pomůžou k postavened pražskfdmi intelektue1ly obdivovane9ho naivnedho vfdtvarnedka. Některe9 stripy vyche1zely z konkre9tnedch ree1lied let 2004-2007, takže tu najdeme odkazy na Jiředho Paroubka nebo volbu papeže, ale nic nened s aktualitami sve1ze1no natolik pevně, aby to ztre1celo smysl a vtip. Mnohe9 historky by Švejk klidně mohl de1vat k dobru
(2. novembra 2012)
Just cause it's simple doesn't mean it's not super helfpul.