bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skJo Nesbø - Prízraky

Stopy vedú do najvyšších kruhov

PrízrakyBratislava 5. augusta  2013 -  Svetoznámy, čitateľmi milovaný, kritimi uznávaný spisovateľ Jo Nesbø ani najnovším krimi trilerom Prízraky nesklamal. Práve naopak. Uspokojí aj tých najnáročnejších čitateľov po všetkých stránkach. Prízraky sú označované ako jedna z najlepších kníh zo série o svojráznom inšpektorovi a vyslúžili si aj prívlastok triler svetovej triedy.

Harry Hole  sa po troch rokoch strávených v Hong Kongu vracia domov do  Nórska. Nejde však o nijakú zdvorilostnú návštevu. Po prílete okamžite zamieri na policajné riaditeľstvo, kde žiada svojho bývalého nadriadeného, aby sa mohol ujať vyšetrovania už takmer uzavretého a objasneného prípadu vraždy na drogovej scéne. V Osle se vďaka spolupráci nového sociálneho úradu s novým šéfom policajnej zložky na potieranie organizovaného zločinu znížil  počet drogových gangov a značne klesol aj predaj heroínu. V uliciach sa však objavila nová droga violín, opiát mnohonásobne silnejší než heroín, ktorý síce vedie menej často k predávkovaniu, zato však vyvoláva oveľa väčšiu závislosť. Harrymu je  umožnené stretnúť sa s údajným vrahom. Ide o osemnásťročného chlapca, ktorého Harry dlho nevidel, ale ktorý mu bol kedysi veľmi blízky. Ich stretnutie  nie je jediným prekvapením, ktoré Harryho počas vyšetrovania čaká. Vražda spočiatku typická pro drogové prostredie sa rozrastie do rozmerov, o akých sa Harrymu ani nesnívalo. Sám se okamžite ocitá v značnom nebezpečenstve, pretože sa kvôli svojim aktivitám stáva veľmi nepohodlnou osobou. Väčšina stôp pritom ukazuje jediným smerom – do najvyšších kruhov. Vyšetrovanie vedie k jedinému, nadmieru prekvapujúcemu vyústeniu…

Jo Nesbø v trileri  PRÍZRAKY pevnou rukou majstrovsky splieta jednotlivé dejové línie a rovnako pevne privedie čitateľa do cieľa.Jo Nesbo

Jo Nesbø (1960) – súčasný nórsky spisovateľ, pôvodným povolaním ekonóm a finančný analytik. Považuje sa za majstra detektívok a mnohí kritici ho pasujú za nového Stiega Larssona, autora trilógie Millennium (Ikar 2008, 2009). Jeho knihy preložili do tridsiatich siedmich jazykov a získali prestížne ocenenia po celej Európe. Preslávil sa sériou kriminálnych románov v hlavnej úlohe so svojráznym inšpektorom Harrym Holem. Titul Prízraky je jej ďalším pokračovaním.

Vo vydavateľstve Ikar od autora vyšlo: Zrada (2008), Bohyňa pomsty (2010), Diablova hviezda (2010), Headhunters – Lovci mozgov (2012), Spasiteľ (2012), Snehuliak (2012) a Pancierové  srdce (2013).

Z nórskeho originálu Gjenferd (H. Aschehoug & Co., Oslo, 2011) preložil Jozef Zelizňák.

PRÍZRAKY   vychádza 480 stranách.  Maloobchodná cena 13,90 €.

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.