bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skHYPNOTIZÉR

HYPNOTIZÉR poskytne ozajstný čitateľský zážitok

Bratislava 3. septembra 2010Švédsky krimi román vďaka Stiegovi Larssonovi – autorovi slávnej trilógie Millennium - dobýja svet. Hypnotizér Larsa Keplera doslova hypnotizuje čitateľov. Román hneď po vyjdení vo Švédsku v roku 2009 zaznamenal obrovský úspech. Práva na vydanie románu boli doteraz predané do dvadsiatich šiestich krajín. Hypnotizér udržiava čitateľa v napätí od začiatku do konca a milovníkom kriminálneho žánru poskytuje ozajstný čitateľský zážitok.
Stieg Larsson natoľko ovplyvnil literárny svet, že švédsky autor Hypnotizéra si pre svoj pseudonymum prepožičal časť jeho mena. Čitateľská verejnosť dlho pátrala, kto sa za menom Lars Kepler skrýva. Napokon vysvitlo, že ide o autorskú aj manželskú dvojicu Alexandra a Alexandru Ahndorilovcov. Meno Lars si zvolili podľa Stiega Larssona a priezvisko podľa významného nemeckého astrológa Johannesa Keplera.

V gréckej mytológii je boh Hypnos okrídlený chlapec, ktorý v ruke drží makovice. Jeho meno znamená spánok. Je bratom smrti, synom moci a temnoty.
Štokholmského lekára privolajú v noci k naliehavému prípadu ťažko zraneného chlapca. Jeho otca, matku aj päťročnú sestru našli mŕtvych. Brutálny vrah ich dobodal nožom. Prežil len pätnásťročný Josef. Kriminálny inšpektor predpokladá, že páchateľ plánoval vyvraždiť celú rodinu. Dôležité informácie o prípade chce získať od zraneného chlapca pomocou hypnózy. Toto jeho rozhodnutie spustí reťaz nečakaných udalostí...

Pokračovanie Hypnotizéra vyšlo pod názvom Paganinikontraktet (Paganiniho zmluva).

HYPNOTIZÉR vychádza na 400 stranách. Maloobchodná cena 13,90 €.
Zo švédskeho originálu Hypnotisören (Albert Bonniers Förlag, Stockholm 2009) preložil Miloš Švantner.