bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skRasťo Piško - HAČAVA

Hačava Bratislava 5. januára 2010Hačava s podtitulom Spomienky péesáka je románový debut Rasťa Piška s autobiografickými prvkami. Je to príbeh o absurdnej dobe, ktorá nezmyselným spôsobom zasahovala do osudov ľudí vo vtedajšom Československu, popretkávaný drsným vojenským humorom, ale aj veľkými ľudskými citmi a túžbami.
Dej románu sa odohráva v období „začiatku konca“ totalitných režimov vo východnej Európe. Sledujeme v ňom osudy skupiny vojakov, ktorí dva roky strážili tzv. Železnú oponu. Vojaci Pohraničnej stráže boli považovaní za elitu komunistických ozbrojených síl. Dnes sa o nich hovorí ako o bezohľadných žoldnieroch zvrátenej ideológie. Čo však skutočne cítili, čo si mysleli a čo naozaj prežívali?

„Tri štvrtiny toho, čo v románe opisujem, som zažil na vlastnej koži. Príbeh sa odohral takmer pred tridsiatimi rokmi, ale našťastie som si vtedy písal denník. A tak aj po tých rokoch som si pomocou vlastných zápiskov mohol pripomenúť udalosti, osoby, a predovšetkým atmosféru tej doby“, povedal autor.

Rastislav Piško. Autor viacerých úspešných humoristicko-satirických relácií a kabaretov. Písal fejtóny a postrehy pre Mosty, Domino, Moment a Pravdu. Za predaj MG a CD nosičov s autorským hovoreným slovom získal šesť Zlatých a sedem Platinových platní. V roku 1998 vydal knihu humoresiek „... z druhej ruky“. V roku 2004 divadlo Nová scéna uviedlo jeho komédiu Hände hoch! alebo Bude ako nebolo. Publikuje aj na webe.

Román HAČAVA vychádza na 368 stranách.
Maloobchodná cena 10,90 € .