bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skFilmové miesta: 2. diel filmových potuliek po Slovensku je v predpredaji

Očakávané pokračovanie novej knižnej série venovanej Slovensku z neobyčajného a netradičného filmárskeho pohľadu vychádza už v novembri. Filmové miesta 2. diel pokračuje v tom, čo začal prvá kniha a jej elektronická verzia z novembra 2021.

Sprevádza čitateľa filmovou históriou a konkrétnymi miestami na mape Slovenska. Miestami, na ktorých vznikali slávne scény, odohrávali sa filmové a seriálové príbehy, prípadne  na nich vznikali známe hudobné videoklipy. Kým v prvej knihe získalo priestor množstvo slovenských hradov, múzeí ľudovej architektúry a kultúry, prípadne niektoré mestá, v druhej knihe obsah nijako nezaostáva. Čitateľ sa môže tešiť na potulky po celom Slovensku, tentoraz začínajúce v metropole východu v Košiciach.

Postupne sa v knihe dostaneme cez rôzne dedinky na východnom a strednom Slovensku aj do Vysokých Tatier, kde autor prezrádza veľmi zaujímavé fakty o mnohých nakrúcaniach na miestach o ktorých sme ani netušili, že mohli prilákať filmové štáby. Vrátane tých významných hollywoodskych. Veľké projekty posledných rokov, ktoré dorazili na Slovensko a nepatria medzi veľmi medializované, tak tvoria dôležitú súčasť druhého dielu série Filmové miesta. Zo Slovenska, vysokých Tatier, ale aj iných lokalít sa tak razom stávajú o štipku zaujímavejšie miesta. Úžasné bude prečítať si, ako veľmi je pre svetový film cenný Slovenský raj, čím do našej kinematografie prispeli dedinky Malatiná, veľké Borové, Blatnica, Papradno, Lúčky, Ludrová a mnoho iných.

Knihu kulturológa a odborníka na filmový turizmus Tomáša Galierika nájdete v ponuke na bux.sk

Odkaz na celú sériu: https://www.bux.sk/serie/3285-filmove-miesta.html  

Kniha vychádza ako súčasť edície Krásy Slovenska vo vydavateľstve Dajama.

Informácie o knihe:

  • Názov: Filmové miesta 2
  • Autor: Tomáš Galierik
  • Jazyk: slovenčina
  • Vydavateľ: Dajama
  • Dátum vydania:  10.11.2022
  • Väzba a počet strán: pevná a viazaná, 152 str.
  • Bohato ilustrovaná fotografiami

Ďalšie externé odkazy:

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.