bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skEMINE SLZY

Obálka titulu Emine slzy V hlavnej úlohe manželova nevera

Bratislava 22. marca 2011Niektoré ženy na dôchodku neodpočívajú. Píšu knihy. Patrí medzi ne aj bývalá učiteľka Ružena Scherhauferová, ktorej vychádza už tretí román.
Ema, temperamentná päťdesiatnička, prežíva životnú krízu, keď jej harmonický manželský život naruší manželova nevera. Úder prichádza v najnevhodnejšom čase – práve oslavuje päťdesiatku a prekračuje akúsi pomyselnú čiaru prechodu do stredného veku. Ťažko sa vyrovnáva s tým, že jej muž Adam si našiel o dvadsať rokov mladšiu ženu a presťahoval sa k nej. Ema sa cíti odkopnutá, nepotrebná, stará. Jej osamelosť naruší matkina ťažká choroba – Ema sa musí o ňu starať, je na ňu citovo naviazaná a ťažko nesie prejavy Alzheimerovej choroby. Aj život jej dospelých synov Juraja a Petra, jednovaječných dvojčiat, sa komplikuje a Ema sa im snaží zo všetkých síl pomôcť. Práve v tomto ťažkom období stretáva svojho bývalého spolužiaka Eugena, čerstvého vdovca. Samota a bolesť ich postupne k sebe približuje a zrodí sa medzi nimi krehký cit lásky. Už sa zdá, že Ema je znova šťastná, keď jej zomiera matka a na pohrebe sa objaví Adam, ktorý sa chce vrátiť k rodine. Temperamentná Ema mu nedokáže odpustiť, čo jej vykonal, a vracia mu všetko poníženie aj s úrokmi. Muž je však chorý a potrebuje pomoc. Ako sa Ema rozhodne? Obetuje sa? Odpustí Adamovi neveru a zostane s ním? Zvíťazí pocit povinnosti k rodine alebo cit, ktorý ju ťahá k inému mužovi?

Bývalá učiteľka Ružena Scherhauferová dosiaľ vydala: Odhalené tajomstvo (2008, pod pseudonymom Paulína Dudášová-Svodovská), Už viem, že chcem teba (Ikar 2010).

Román EMINE SLZY vychádza na 264 stranách. Maloobchodná cena 9,90 €.