bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skKto je Eli Elias?

Obálka titulu Známy človek z prostredia slovenského šoubiznisu?

Po zverejnení ukážok z knihy Zdochnuté srdce v niektorých médiách vydavateľstvo Ikar zaregistrovalo množiace sa dohady a úvahy o autorovi tejto nevšednej, modernej sarkastickej prózy, ktorú plánuje Ikar vydať v júni t. r.

Vydavateľstvo akceptuje želanie autora zostať v anonymite. Preto jediná možná odpoveď je, že autorom knihy je osoba s pseudonymom Eli Elias. Ikar nemôže potvrdiť ani vyvrátiť „tvrdenia“ o tom, že autorom je známy človek z prostredia slovenského šoubiznisu.
Rukopis knihy Zdochnuté srdce si prečítali ešte pred zadaním do tlače Oľga Feldeková a Petra Polnišová, ktoré sa o príbehu Eli Elias vyjadrili v superlatívoch. Ich vyjadrenia si budú môcť čitatelia prečítať na záložke knihy.

„Zdochnuté srdce je jedna z najlepších kníh, ktoré som za posledné obdobie čítala, a verím, že si svoj fanklub nájde tak rýchlo, ako som ju ja zhltla. A to ma ani nikto nemusel mučiť. Eli mi svojou knihou moje zdochnuté srdce doslova resuscitovala. Nadhľadom a humorom. A takáto nádej sa hodí. A teraz milý potencionálny čitateľ, zabudni na tento môj komentár, a pusti sa do knihy, ver tomu, že budeš nadšený/á ako som bola ja“. Petra Polnišová.

„Kniha plná humoru, sebairónie i napätia ma donútila čítať na jeden dych. Pri čítaní som cítila radosť, že sa na Slovensku objavil ďalší svieži talent. Uzná to každý, kto nie je štepený proti humoru“. Oľga Feldeková

Román Zdochnuté srdce vyvoláva nadšené reakcie z viacerých dôvodov. Ide o mimoriadne vtipnú sebareflexiu dnešnej generácie rozvedených skoroštyridsiatnikov, začínajúcich odznova, ibaže so zdochnutými srdciami a deťmi v puberte. Aj keď je knižka neveľká, obsahom je dostatočne veľká na to, aby očarila nielen nástky, ale i čitateľov so zrelými skúsenosťami, ktoré si ešte ponechali aspoň nejaké ilúzie. Najlepší priatelia, najlepší nepriatelia, úžasní milenci, exhumované staré lásky, bizarné situácie, šialená rodina, castingová agentúra a snobské chalupárske impresie v prostredí bohapustého vidieka a jej prečudesných obyvateľov. To všetko vytvára panoptikálnu mozaiku kde sa strieda láska s nenávisťou, celibát so sexuálnymi experimentmi, zdravý rozum s úletmi a nuda s neviazanou zábavou....

Eli Elias má svoj okruh priaznivcov a priateľov už aj na facebooku.