bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skDIVY BRATISLAVY

Klenoty hlavného mesta Slovenskej republiky

Divy BratislavyBratislava 11. júna  2013 –  Stovky nádherných farebných fotografií a obrázkov a  pútavé texty zachytávajúce minulosť i súčasnosť slovenskej metropoly. Také sú DIVY BRATISLAVY. Nová kniha o Bratislave je výpoveďou skúseného publicistu, ktorý sa mestu dlhodobo venuje ako geograf, fotograf aj ako viac ako polstoročný Bratislavčan.

DIVY BRATISLAVYsú citlivo namiešanou zmesou odborných faktov z oblasti histórie, geografie a ďalších vied, ale aj výpovedí subjektívnejšej povahy. Autor sa  nevyhýba ani polemickým témam, ktoré sú sporné, ale zatiaľ ešte nedoriešené.  Nechýbajú odľahčujúce texty patriace do sveta rozprávok, povestí a legiend. Hlavným nástrojom tejto knihy je však fotografia, ktorá často dokáže povedať viac ako stovky slov.

Nárast návštevnosti zahraničných turistov ukazuje, že Bratislava už nie je len cieľom krátkych výletov, ale atraktívna turistická destinácia v ponuke renomovaných cestovných kancelárií. S Viedňou a Budapešťou patrí medzi vrcholy takzvaného zlatého stredoeurópskeho trojuholníka, čo je jeden z najperspektívnejších regiónov v Európe. No nielen cudzincom Bratislava pripravuje príjemné prekvapenia. Aj Bratislavčanom ponúka veľa zaujímavých a vzrušujúcich divov.

Autor publikácie Doc. RNDr. Ján Lacika, CSc.  Vedecký pracovník Geografického ústavu SAV v Bratislave v oblasti geografie, geomorfológie a environmentálnych vied. Okrem vedeckej práce sa venuje krajinárskej fotografii, tvorbe máp a písaniu populárno-náučnej a turistickej literatúry a encyklopedickým dielam. Je autorom desiatok kníh. Vo vydavateľstve Ikar od Jána Laciku vyšlo: 1000 zaujímavostí Slovenska (2008); za túto publikáciu autor získal Zlatú knihu za predaj viac ako 15 tisíc výtlačkov,  700 slovenských hradov, zámkov, kaštieľov, panských sídel a pevností (2010), Divy Tatier (2011), 1000 cirkevných pamiatok Slovenska (2012).

Publikácia DIVY BRATISLAVY vychádza súčasne aj v anglickej mutácii. Má 208 strán, maloobchodná cena 19,90  €.

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.