bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skDivoké kone

Pravda vždy vyjde na povrch

Láska, nenávisť, zrada aj smrť – to všetko sa spája v skvelom románe napísanom na motívy úspešného televízneho seriálu Divoké kone. Napísala ho jedna z najobľúbenejších slovenských autoriek Andrea Coddington.

Na otázku, ako sa dostala k tomuto projektu autorka hovorí: „ Zaujímavé je, že prvá zmienka o Divokých koňoch prišla zo zahraničia. Viacerí moji kamaráti seriál sledovali v archíve na internete a pýtali sa ma naň. Asi nič v živote nie je náhoda. Keď som si pozrela jeden diel v televízií, celkom som sa zamilovala do úvodnej piesne, Farga, Kométy a Leopolda Haverla... a v tom  prišla ponuka. S nadšením som si prečítala námet a stala sa vášnivým fanúšikom Divokých koní.“

divoke konePríchod mladej kaskadérky Hany na statok Holzmanka vyvoláva v jeho majiteľoch spomienky na obdobie z konca druhej svetovej vojny, keď ešte patril rodine karpatských Nemcov. Holzmannovci koncom vojny utiekli pred drancujúcimi Rusmi a viac o nich nik nepočul. Ich majetok sa zákerným spôsobom dostal do rúk človeka, ktorý sa pre moc a peniaze neštítil vraždiť. Šíri okolo seba nenávisť a potvrdzuje, že kto raz zabil, zabije znova. Iba on vie, že Holzmannovci nikdy živí krajinu neopustili. Hoci je presvedčený, že niet svedkov jeho dávnych zverstiev, veľmi sa mýli. Jedným z nich je stará pomätená Benčíčka. Tou druhou dcérka Holzmannovcov, ktorá v túžbe po poslednom objatí s detskou láskou Albertom zoskočila z unikajúceho koča, a odvtedy sa po nej zľahla zem. Pravda však vždy vyjde na povrch a zdá sa, že vinníkov ani po mnohých desaťročiach neminie spravodlivýtrest.

Andrea Coddingtonje rešpektovaná a jedna z najobľúbenejších slovenských autoriek. Jej knihy čitateľov vtiahnu do deja a reálií. Je autorkou viacerých bestsellerov a jej doménou sú biografické romány. Vo vydavateľstve Ikar od autorky vyšlo: Židovka (2010), Cudzia krv (2011), Predohra (2012), Milovanie (2013), Mal to byť pekný život (2. vydanie, 2014), Jozef Bednárik (2014). www. andreacoddington.com

Román DIVOKÉ KONE vychádza na 296 stranách. Súčasťou knihy je aj 16 strán fotografií zo seriálu. Maloobchodnácena 11,90 €.

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.