bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skDiabol nikdy nespí

Vychádza SVEDKYŇA OHŇA slávneho Larsa Keplera

Svedkyňa ohňaBratislava 13.  augusta  2013 – Podobne ako Hypnotizér  a Zmluva podľa Paganiniho  aj krimiromán Svedkyňa ohňa vydržal celé mesiace medzi najpredávanejšími knihami vo Švédsku. Román vyšiel vo viac než pätnástich krajinách a stal sa rovnako ako predchádzajúce Keplerove knihy medzinárodnou senzáciou.

Flora Hansenová o sebe tvrdí, že je médium, a živí sa tým, že organizuje seansy a predstiera rozhovory s mŕtvymi. Po záhadnej vražde v domove pre mládež s poruchami správania, však odrazu trpí víziami, ktoré sú až príliš reálne. Zavolá na štokholmskú políciu  a ohlási neuveriteľné skutočnosti. Tvrdí, že má kontakt s duchom zavraždeného dievčaťa. Polícia ju neberie vážne, jediný detektív, ktorý je ochotný vypočuť si ju, je inšpektor Joona Linna. Ten podrobí miesto činu dôkladnej obhliadke. Strávi tu viac času než ktorýkoľvek iný detektív. Ostatní jeho kolegovia to považujú za zbytočné. Prípad sa im zdá na prvý pohľad celkom jasný, hoci svedkov niet.

Linna má však stále pocit, že mu niečo uniklo. Prv než odíde z hrôzostrašnej izby, chce za každú cenu objaviť nejaký detail, na prvý pohľad ihlu v kope sena. Pozerá na zavraždenú chovankyňu na posteli, ktorá si rukami zakrýva tvár. Akoby sa hrala na slepú babu. Opatrne se k nej nakloní. Pod nechtom ukazováka na jej ľavej ruke zbadá tmavočervenú bodku. Vyzerá  ako červené zrnko piesku alebo úlomok rubínu. Keď sa cez neho pozrie, celá miestnosť akoby plávala v krvi. Inšpektor tiež zistí, že z úlomku sa šíri sladkastá vôňu. A odrazu pochopí, čo má dievča  pod nechtom…Lars Kepler

Z vyšetrovania vraždy sa postupne stáva príbeh nabitý šokujúcimi a nečakanými zvratmi. Každá čiastková odpoveď vedie k ďalším záhadám do čoraz temnejších a násilnejších  oblastí a až k šokujúcej konfrontácii s vyšetrovateľovou minulosťou…

Lars Kepler je pseudonym spisovateľskej dvojice, ktorú tvoria manželia Alexander Ahndoril a Alexandra Coelho Ahndorilová. Meno Lars si zvolili podľa autora slávnej trilógie Millennium Stiega Larssona a priezvisko podľa významného nemeckého astrológa Johannesa Keplera. Alexander sa narodil roku 1967, študoval na univerzite v Štokholme film, náboženstvo a filozofiu. Dnes je jedným z najslávnejších švédskych spisovateľov. Alexandra sa narodila roku 1966 vo švédsko-portugalskej rodine. Venuje sa literárnej kritike a je autorkou viacerých úspešných románov.

Zo švédskeho originálu Eldvittnet (Albert Bonniers Förlag, Stockholm ScandBook AB, Falun 2011) preložil Miloš Švantner.

Titul SVEDKYŇA OHŇA vychádza na 360 stranách. Maloobchodná cena 13,90 €.

Viac informácií nájdete na  www.severskekrimi.sk

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.