bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skCudzinec - podobnosť čisto nenáhodná

Čo ak ste ústrednou postavou románu práve vy?

Tlačová správa

25. február 2016

Napriek tomu, že ide o prvotinu Renné Knightovej, kritika a čitatelia ju milujú. Podľa New York Times skočila medzi majstrov trilerov a zaradila sa na popredné miesta preplneného poľa. Cudzinec – podobnosť čisto nenáhodná je vzrušujúci triler plný kľukatých zvratov, z ktorých sa čitateľovi točí hlava.

cudzinecCatherine Ravenscroftovej, známej dokumentaristke, sa z ničoho nič zjaví na nočnom stolíku záhadný román. Dovtedy úspešná, navonok vyrovnaná žena akoby sa prebudila do zlého sna. Kniha sa síce tvári ako fikcia, no do najmenších podrobností opisuje dávny deň, keď sa Catherine stala rukojemníčkou ťaživého tajomstva – tajomstva, do ktorého bol okrem nej zapletený iba jeden človek, a ten je mŕtvy.

Minulosť však ožila a Catherinin svet sa rúca. Jedinou možnosťou, ako vykĺznúť zo spleti podlosti a cudzieho sebaklamu, je dokázať, čo sa v ten deň skutočne stalo.

Renée Knightová pôvodne pracovala pre BBC ako dokumentaristka. Skúsenosti z práce využila aj pri písaní knihy, ktorá sa okamžite stala bestsellerom. Žije v Londýne s manželom a dvoma deťmi. Cudzinec – Podobnosť čisto nenáhodná je jej literárnou prvotinou, o to väčšmi prekvapuje zručná kompozícia novely a najmä nečakané rozuzlenie príbehu.

 Z anglického originálu Disclaimer (Doubleday, London 2015) preložila Zdenka Buntová.

Román CUDZINEC – Podobnosť čisto nenáhodná  vychádza na 304 stranách.

Maloobchodná cena 11,90  €.

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.