bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skCudzia krv TS

Bratislava 2. novembra   2011– Jedna z naúspešnejších slovenských autoriek Andrea Coddington sa po vyše roku vracia na Slovensko, aby sa osobne zúčastnila na uvedení svojho v poradí tretieho románu Cudzia krv. Tak ako dva predchádzajúce tituly aj tento je skutočný príbeh.

Cudzia krv CUDZIA KRV je o troch priateľkách – Zuzane, Karle a Ele. Nejde o žiadne známe osobnosti, ale obyčajné ženy. S dvomi z nich autorka prežila určitú časť života na Slovensku, tretiu  stretla v Amerike. Príbeh zachytáva ich životy od mladého idealistického až po zrelý, ich cestu za sebapoznaním a takpovediac za vlastnou krvou.

Snažila som sa najmä  zachytiť poetickosť, ale aj realitu, rozdielne zmýšľanie, ich túžby, pády a cestu, na ktorú sa vydali a stala sa im osudnou,“ povedala o Cudzej krvi Andrea Coddington.  

Na otázku, či ide o náhodu, alebo je pre ňu zaujímavejšie literárne spracúvať skutočné osudy skutočných ľudí Coddington reagovala: „Mňa láka ´ľudskosť´ a ´skutočnosť´ v každej ich podobe. V jednoduchej, aj komplikovanej, ale takej, ako si ju žijeme.  Neprikrášlenej a nevymyslenej. Každý autor chce predsa svojim dielom niečo povedať. Ja som hlasom osudov iných ľudí a táto poloha je zaväzujúca, ambiciózna, ale pre mňa lákavá.“

 Andrea Coddington vyštudovala žurnalistiku na Univerzite Komenského v Bratislave. Pochádza z Radošiny.  Novinárčine sa profesionálne venovala vo viacerých slovenských médiách. V roku 2002 odišla do New Yorku ako zahranično-politická spravodajkyňa a doteraz tam žije. Jej prvý román Mal to byť pekný život vyšiel v roku 2009. Po ňom nasledoval ďalší mimoriadne úspešný titul Židovka (2010),  za ktorý je autorka nominovaná na cenu Platinová kniha  2011 za predaj viac než 25 tisíc výtlačkov.  Andrea Coddington je matkou dvoch detí – dcéry Sarah a syna Marka. www.andreacoddington.com

 CUDZIA KRV vychádza na 240 stranách. Maloobchodná cena 8,90 € .