bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skCHÝBAŠ MI

Klamstvá z minulosti dokážu zabíjať!

dddMedzinárodne uznávaný autor šestnástich románov Harlan Coben ani svojím najnovším literárnym dielom nesklamal. Práve naopak. Chýbaš mi je dynamický príbeh plný tajomstiev a prekvapení, ktorého mottom je: „Vyhýbaj sa ľuďom, čo patria minulosti. Nedovoľ im vracať sa do tvojho života.“

Na začiatku je to len bežná profilová stránka ako veľa iných na webovom zoznamovacom serveri. Ale keď sa Kat Donovanová, vyšetrovateľka newyorského policajného zboru, lepšie zahľadí na sprievodnú fotografiu, akoby jej doterajší svet odrazu vybuchol a znova na ňu ťaživo doľahnú city, ktoré dlhé roky potláčala. Z fotografie na ňu hľadí jej niekdajší snúbenec Jeff, muž, ktorý jej zlomil srdce a ktorého nevidela už osemnásť rokov. V Kat sa rozhorí iskierka nádeje, či práve toto nie je okamih, keď sa pominú dávne tragédie a otvorí sa pred ňou nová budúcnosť. No len čo sa pokúsi nadviazať kontakt s mužom z profilu, oživená nádej sa rýchlo zmení na temné podozrenie a potom hrôzu. Postupne vychádzajú na povrch obludné zločinecké plány a ich korisťou sa stávajú tí najzraniteľnejší. Počet obetí narastá a Katina vyhliadka na opätovné zblíženie s Jeffom sa čoraz väčšmi vzďaľuje. Úplne ju pohlcuje vyšetrovanie vyvolávajúce otázky týkajúce sa všetkých milovaných ľudí – bývalého snúbenca, matky, ba aj otca, ktorého surová vražda sa za dlhé roky nikdy celkom neobjasnila. Kat riskuje životy vrátane vlastného, ponára sa do ešte väčšej temnoty a hľadá v sebe silu, aby sa so svojimi zisteniami vyrovnala.

 Harlan Coben (1962). Známa je jeho séria kriminálnych príbehov so súkromným detektívom Myronom Bolitarom, ako aj novšia séria zameraná na mladých dospelých, v ktorej vystupuje Myronov synovec Mickey Bolitar. Harlan Coben je držiteľom prestížnych ocenení za detektívky a krimiromány (Edgara, Shamusa a Anthonyho). Vo vydavateľstve Ikar od autora vyšlo: Nikomu nič nepovedz (2002), Odísť navždy (2003), Druhá šanca nebude (2003), Dobre sa drž (2009), Šesť rokov (2014).

Z anglického originálu Missing You (Dutton, Penguin Group, New York 2014) preložil Jozef Kot.

Román  CHÝBAŠ MI  vychádza na 424 stranách. Maloobchodná cena 13,90 €.

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.