bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skBabička, rozprávaj; Dedko, rozprávaj

Darček pre babičky a dedkov, ktorý má zmysel

baDve úžasné knihy, ktoré  slúžia  na zaznamenávanie spomienok babičiek a dedkov  od detstva až po súčasnosť. Babička, prípadne dedko môžu sami alebo s pomocou rodiny vyplňovať knižky a odpovedať tak na celý rad šikovne vybratých otázok.  Napríklad - čím chceli byť, keď boli  malí, akí boli ich rodičia a prarodičia, kde sa hrali, kedy sa stretli babička s dedkom ako budúci manželia, čo spolu zažili, ako vnímali jednotlivé spoločenské udalosti, čo všetko sa podľa nich zmenilo dnes oproti časom ich mladosti...

Knižky pomôžu zachytiť a uchovať rodinnú históriu, čo  je samo o sobe veľmi hodnotné. 
Spomínanie je navyše pomerne zábavná činnosť a babička, resp. dedko pri tom môžu mať  pocit sebanaplnenia spojený s príjemným vedomím, že sa o ich životný príbeh rodina zaujíma. Pre celú rodinu sa zasa knižky môžu stať cenným pokladom.  Vo vnútri kníh sú dobové obrázky a fotografie, ktoré pomáhajú prebúdzať spomienky, ale je tam aj  dostatok priestoru na pridávanie vlastných fotografií.

bTieto otvorené knižky, do ktorých sa dá zapisovať, sú sviežim a originálnym nápadom z dielne Moniky Kopřivovej.   „Najväčšiu radosť mám z toho, keď sa dozviem, ako kniha inšpirovala konkrétnu babičku alebo dedka na zachytenie svojich spomienok a ako tým potešili celú rodinu,“ hovorí autorka.

Obe knihy majú poctivé spracovanie, väčší formát pripomínajúci historické albumy a kvalitný papier s vysokou gramážou.

Autorka PharmDr. Monika Kopřivová sa zaujíma o život seniorov a medzigeneračné vzťahy. V Českej republike se jej knihy stali bestsellerom.

Vydavateľstvo Ikar je exkluzívnym distribútorom uvedených kníh v SR.

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.